Zegarki damskie marki Daniel Wellington to niewątpliwie jedne z najbardziej pożądanych obecnie czasomierzy modowych. O fenomenie marki Daniel Wellington wspominałam już przy okazji artykułu o kolekcji Classic Petite tutaj. Dzisiaj przy okazji prezentacji kolekcji Classic Black chciałabym przybliżyć ciekawą historię tej marki.

Daniel Wellington to szwedzka marka zegarków, która powstała w 2011 roku, a jej założycielem jest szwedzki przedsiębiorca Filip Tysander. Główna siedziba DW mieści się w Sztokholmie, natomiast zasięg marki obejmuje 25 krajów. W krótkim czasie marka podbiła rynek zegarków fashion i w lutym 2017 roku została określona mianem najszybciej rozwijającej się firmy w Europie.

Wyżej wymienione fakty to jednak kontynuacja historii, która rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy 21-letni Filip Tysander podróżował po Australii. Podczas swojej wyprawy spotkał na swojej drodze człowieka, który urzekł go swoim minimalistycznym stylem i sposobem na życie. Angielski podróżnik miał wówczas na nadgarstku Rolexa Submarinera na klasycznym pasku NATO.

Minimalistyczna kompozycja Rolexa i paska NATO tak bardzo przypadła do gustu Filipowi Tysanderowi, że po powrocie do Szwecji postanowił wprowadzić na rynek podobne rozwiązania. Po kilku latach założył firmę, inspirowaną angielskim podróżnikiem – Danielem Wellingtonem.

Fundamentem stylu marki są paski NATO oraz minimalizm. Zegarki projektowane w Szwecji charakteryzuje ponadto klasyczny wygląd i proste rozwiązania stylistyczne. Marka oferuje czasomierze zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn. Wśród dostępnych kolekcji, interesującą propozycją są modele Classic Black.

Kolekcja Classic Black to elegancki model zegarka marki Daniel Wellington z czarną tarczą, dostępny w dwóch rozmiarach koperty, w dwóch wersjach kolorystycznych koperty oraz z siedmioma wariantami pasków do wyboru (Cornwall, Sheffield, Bristol, St Maves, Durham, Reading oraz Black York).

Wspólnym mianownikiem wachlarza możliwości jest minimalistyczna czarna tarcza, którą zdobią proste indeksy i logo z nazwą marki.

Stalowa koperta dostępna jest w dwóch średnicach: 36 oraz 40 mm, co sprawia, że zegarki te z powodzeniem mogą być traktowane jako unisex – w zależności od wybranego wariantu paska, ten model będzie doskonałym wyborem dla kobiety lub mężczyzny.

Poza wyborem paska i średnicy koperty, możemy również zdecydować czy do naszego stylu bardziej pasuje wersja koperty w kolorze srebrnym czy w złotym.

Wnętrze zegarka wypełnia japoński mechanizm kwarcowy Miyota. Wodoszczelność tych zegarków wynosi 30 m, co oznacza, że są one odporne na zachlapania.

 

Ceny zegarków Daniel Wellington z kolekcji Classic Black mieszczą się w przedziale 605 – 795 złotych.

Mimo że marka jest stosunkowo młoda, szybko zdobyła imponującą, niemalże kultową pozycję na rynku zegarków fashion. Markę wspiera ogromna rzesza fanów z całego świata, którzy uwielbiają zegarki Daniel Wellington za ich wyróżniający się i rozpoznawalny design. Ich unikatowe paski NATO i możliwość łatwej zmiany między różnymi stylami sprawiają, że są to idealne zegarki dla osób, które lubią bawić się modą i stylem – to pewny element modnego sukcesu!

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda