Zegarki marki Nautica to czasomierze stworzone nie tylko dla wilków morskich, którym żywioł wody nie jest straszny, lecz także dla wszystkich tych, którzy sporty wodne uprawiają typowo rekreacyjnie. Oraz – co oczywiste – dla wszystkich tych, którzy zawsze chcą stylowo wyglądać na lądzie.

Dlaczego zegarki Nautica świetnie sprawdzą się zarówno podczas wakacyjnych sportowych wyzwań, jak i na co dzień? Postaramy się to wyjaśnić w dalszej części artykułu.

Krótka historia marki Nautica

Marka Nautica, której korzenie sięgają 1983 roku, od samego początku swojej działalności miała do realizacji jeden cel: zaprojektowanie zegarków w żeglarskim stylu przeznaczonych dla miłośników sportów wodnych.

Logo firmy – żagiel klasy spinaker – mówi samo za siebie, podobnie jak nazwa: łacińskie nauticus („żeglarski”, „marynarski”). Założyciel i projektant mody – David Chu – rozpoczął w Nowym Jorku działalność, której efekty możemy podziwiać do dziś. Akcesoria oraz zegarki utrzymane w marynistycznym stylu biją rekordy popularności i są rozpoznawalne na całym świecie.

Zegarki Nautica wyznaczają styl życia – zresztą sama marka zdążyła już wypłynąć na szerokie wody, projektując i produkując nie tylko zegarki, ale również odzież. Logo marki mają także elementy wyposażenia domu oraz różne akcesoria, takie jak: okulary przeciwsłoneczne, walizki i torby.

O ile część z designerskich dodatków służy ku ozdobie, o tyle czasomierze doskonale spełniają swoją praktyczną funkcję, wykorzystywane w różnego rodzaju sportach wodnych, także tych związanych z pływaniem i nurkowaniem.

Właściwy kurs na morzu wyzwań

Choć marka jest znana i ceniona na całym świecie, to Nautica nie osiadła na laurach, wciąż trzymając rękę na pulsie, czy też raczej – wyznaczając sobie nowy kurs na morzu wyzwań. Wzięła pod lupę młodych adeptów sportów wodnych i specjalnie dla nich stworzyła markę N83.

Zegarki z logo N83 są oferowane w niższych cenach niż ze znakiem Nautica.

W ich przypadku producent skupił się bardziej na wyglądzie tychże czasomierzy niż na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych pozwalających na bardziej wyczynowe wykorzystanie zegarków. W związku z tym, panuje tu większa różnorodność modeli, jeśli chodzi o kolorystykę. Jednak czasomierze N83 na pewno nadal są dla tych, którzy kochają wodę – wodoszczelność 5 ATM pozwala na rekreacyjne pływanie.

Z kolei zegarki Nautica są zegarkami, którym niestraszne są głębiny mórz i oceanów – ich klasa wodoszczelności zależnie od modelu wynosi od 10 do 20 ATM – dzięki czemu mogą nam towarzyszyć nawet podczas nurkowania.

Navigare necesse est („Żeglowanie jest koniecznością” – łacińskie przysłowie)

Nautica – dla tych na fali i pod wodą

Czas w trakcie uprawiania sportów ma kluczowe znaczenie – nie tylko jeśli chodzi o bicie personalnych rekordów, monitorowanie jego upływu podczas zawodów, lecz także w kwestii dbałości o bezpieczeństwo w pokonywaniu sportowych wyzwań.

Kontrola czasu jest także istotna np. w trakcie wynurzania się z wody, by zapobiec negatywnym skutkom dekompresji lub też kiedy przebywamy pod wodą zbyt długo. Dlatego też, dla własnego bezpieczeństwa, warto zainwestować w zegarki, które sprawdzą się nawet w trudniejszych warunkach.

Z zegarkiem Nautica na nadgarstku można uprawiać różnorakie sporty wodne, do których należą takie dyscypliny m.in.:

  • żeglowanie,
  • pływanie,
  • kajakarstwo,
  • wioślarstwo,
  • nurkowanie z akwalungiem,
  • surfing i wszystkie jego odmiany.

Wszędzie tam, gdzie żagle i woda

Firma Nautica wspiera wszystkich tych, którzy mierzą się z wyzwaniami, jaki stawia żywioł wody.

Co więcej, sponsoruje nagrody w postaci zegarków Regaty LOTOS Nord CUP Gdańsk. Nautica regularnie pojawia się także w magazynach i czasopismach branżowych, np. „Wiosło”.

Warto obejrzeć krótki film promujący jedną z kolekcji zegarków Nautica:

Zegarki Nautica – wytrzymałe, funkcjonalne i estetyczne zarazem

Zegarki Nautica zawdzięczają swoją funkcjonalność rozwiązaniom technicznym, które sprawiają, że sprawdzają się one nawet w trudnych warunkach i są niezawodne.

Zalety zegarków Nautica to:

Zakręcana koronka – zakręcana koronka zapobiega przedostaniu się wody i wilgoci do wnętrza koperty zegarka podczas zanurzania się na większe głębokości. Dzięki temu chroniony jest mechanizm przed zalaniem, a także elementy zegarka przed korozją. Takie rozwiązanie to także ochrona przed pyłem, kurzem i piaskiem, które to spotkamy nie tylko na plażach,

Pełny, stalowy i zakręcany dekiel – takie rozwiązanie również zwiększa wodoszczelność zegarka i czyni konstrukcję bardziej wytrzymałą,

Obracany pierścień zegarka ze skalą nurkową. Nurkom służy do łatwego odmierzania czasu spędzanego pod wodą,

Stoper – potrzebny do mierzenia krótkich odcinków czasu i osiąganych rekordów,

Fluorescencyjne indeksy godzinowe i wskazówki – takie rozwiązanie umożliwia odczytanie czasu nawet w ciemnościach,

Mineralne szkło – sprawia, że wodoszczelny zegarek jest odporny na zarysowania i inne mechaniczne uszkodzenia, np. obtłuczenia,

Stal szlachetna – z tego materiału odpornego na korozję i uszkodzenia mechaniczne wykonane są koperty zegarków Nautica,

Kwarcowy mechanizm – łatwy w obsłudze i niezawodny, niewymagający nakręcania, a jedynie wymiany baterii co kilka lat,

Paski wykonane z silikonu i bransolety ze stali szlachetnej oraz…

…estetyka. Zegarki Nautica to także wysoka estetyka, dopracowany design i dbałość o szczegóły. Nie bez przyczyny główne motto marki brzmi: „Zegarki Nautica. Inspirowane morzem. Stworzone w mieście”.

Zegarki Nautica – w sam raz do marynarskich stylizacji

Dlatego też modele tej marki znakomicie nadają się do casualowych miejskich stylizacji z nutą elegancji. Flagowe barwy marki Nautica to marynistyczne zestawienie: biel, czerwień oraz granat. Jest ono ponadczasowe i zawsze modne – to modowa klasyka.

Takie zegarki pasują do ubrań w duchu sportowej elegancji – lnianych garniturów czy zwiewnych sukienek. Zegarki damskie Nautica to także modele bardziej biżuteryjne – delikatne, w kolorze złota i z bransoletką typu mesh.

Na tarczach lub na pierścieniach zegarków umieszczone są flagi marynarskie lub też kotwice – żeby w każdej chwili móc sobie przypomnieć o pasji, którą posiadamy, a to nierzadko prawdziwe koło ratunkowe podczas codziennej rutyny.

Ekologia

Większość sportów to nie tylko rekreacja i dbanie o dobrą formę, to także kontakt z przyrodą – to ona udostępnia nam swoje największe skarby jak: woda, łąki, lasy i pola, abyśmy mogli się doskonalić: walczyć ze słabościami, pracować nad swoją siłą fizyczną i psychiką, by być z czasem lepszą wersją siebie.

Marka Nautica o tym także pamięta.

Dlatego właśnie filozofią marki jest ekologiczne podejście – podczas produkcji zegarków wykorzystywane są nowoczesne technologie ograniczające na przykład zużycie prądu. Marka jest także organizatorem spotkań uświadamiających konieczność dbania o faunę i florę na Ziemi.

Izabela Karolak

Ten artykuł również może Cię zainteresować: Poradnik: jakie występują klasy wodoszczelności zegarków i co oznaczają?