Druga połowa czerwca to czas, kiedy dzieci i młodzież kończą naukę w szkole i rozpoczynają wakacje. Zielone szkoły, wycieczki, kolonie, zabawy na świeżym powietrzu i inne formy aktywności zajmują im niemal cały wolny czas. „Gdzie jest moje dziecko? Co teraz robi? Czy jest bezpieczne?” – rodzice często zadają sobie te pytania. Aby szybko uzyskać odpowiedź z pomocą przychodzi im elektronika. Telefony komórkowe zawładnęły światem nie tylko dorosłych, ale też dzieci, i trudno dzisiaj od tego uciec. Wielu rodziców decyduje, by podarować dziecku pierwszą komórkę, ale jest jeszcze jedno, inne rozwiązanie.

To rozwiązanie to coś więcej niż smartfon. Ma wiele praktycznych funkcji, które przydają się na co dzień. Zakłada się go na nadgarstek, więc o wiele trudniej go zgubić.

Co to za urządzenie? Oczywiście, że… smartwatch!

Elektroniczny zegarek polskiej marki Garett model Kids Life 4G RT to propozycja „zdalnej opieki” nad dzieckiem. Zaprezentujemy go w poniższym wpisie i pokażemy Wam, drodzy rodzice, dlaczego to wymarzony, a zarazem praktyczny prezent dla każdego dziecka.

Wspomniany model Kids Life 4G RT dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: różowym – idealnym dla małej księżniczki, niebieskim dla młodego miłośnika wakacyjnych przygód, oraz uniwersalnym – czarnym.

W jaki sposób ten sportowy zegarek może pomóc rodzicom w opiece nad dzieckiem?

Jakie dodatkowe funkcje posiada, ile kosztuje?

Sprawdźmy.

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Life 4G RT – funkcje dodatkowe

Zacznijmy od tego, że ten model to coś więcej niż tylko standardowy zegarek dla dziecka z funkcją umożliwiającą wykonywanie połączeń jak z telefonu.

Zegarek posiada dodatkowo funkcję geo ogrodzenia, która umożliwia dziecku zabawę, ale w określonych granicach. Jeśli dziecko wyjdzie poza ten teren, rodzic natychmiast otrzyma stosowne powiadomienie na swój telefon. Co więcej, zegarek stwarza możliwość odtworzenia historii tras do 30 dni wstecz.

Możliwość zdalnej opieki zapewnia również geo lokalizacja (GPS).

Zbite kolano? Wypadek na rowerze? Jeśli dziecko spotka jakakolwiek niebezpieczna sytuacja, może wcisnąć przycisk alarmowy „przycisk SOS” i tym samym wezwać pomoc. Zegarek nawiązuje połączenia z 3 wskazanymi wcześniej numerami telefonów.

A skoro mówimy o wykonywaniu połączeń, to warto w tym miejscu nadmienić, że smartwatch posiada wszystkie podstawowe funkcje telefonu komórkowego. Z tą różnicą, że komórkę łatwo można zgubić lub włożyć na dno plecaka, a zegarek będzie mocno przypięty do dziecięcego nadgarstka.

Elektroniczny zegarek Garett Kids Life 4G RT obsługuje karty SIM, posiada wbudowany mikrofon i głośnik, i co najważniejsze – spełnia wszystkie funkcje smartfona. Dziecko za jego pomocą może wykonywać i odbierać (ewentualnie odrzucać) połączenia telefoniczne, wysyłać SMS-y, a także przeprowadzać rozmowy wideo. Zegarek z tą ostatnią funkcją to jeszcze skuteczniejsza opieka rodzica, bo może je widzieć w danym miejscu i czasie. Niewinne, dziecięce kłamstewka nie wchodzą w grę.

Sportowy zegarek umożliwia także przesyłanie wiadomości głosowych do 15 sekund. Jakie to wygodne, prawda?

Dzieci niekiedy przeżywają niesamowite przygody, czy to na szkolnych wycieczkach, koloniach czy innych wakacyjnych wyjazdach. Bywa, że w deszczu. Producenci tego elektronicznego zegarka to przewidzieli, dlatego prezentowany model jest chroniony przed działaniem wody i posiada wodoszczelność IP67. Nie jest więc przystosowany do pływania, ale może być zanurzony w wodzie nawet do 30 minut. Letni deszcz również mu nie zagrozi. Chroniony jest także przed pyłem.

Jakie jeszcze dodatkowe funkcje posiada model?

Dzieciom z pewnością spodoba się:

– designerski wygląd – jest sportowo i nowocześnie,
kolorowy, dotykowy ekran – wymiary koperty to 45 mm szerokości i 17 mm grubości,
pasek wykonany z miękkiej, elastycznej gumy – zapewni wygodę i komfort noszenia nawet przez cały dzień,
– intuicyjna obsługa – używanie zegarka jest proste i intuicyjne,
– aparat fotograficzny wraz z przeglądarką zdjęć. Po wykonaniu zdjęcia, dziecko może od razu przesłać je na komórkę rodzica czy opiekuna. Dzięki temu, wspólnie możecie przeżywać przygody i zachwycać się pięknem świata, bo jak to mówią: „jedno zdjęcie mówi więcej niż sto słów”,
– praktyczny i przydatny plan lekcji,
– budzik, który obudzi rano do szkoły,
– matematyczna gra, w którą dziecko zagrać może po szkole.

Ten zegarek wspiera dzieci także w szkolnych obowiązkach i warto to podkreślić.

Co w Garett Kids Life 4G RT może spodobać się rodzicom?

Rodzicu!

Jeśli dbasz o prawidłowy rozwój swojego dziecka, jego aktywność fizyczną i zdrowy sen z pewnością ważna powinna być dla Ciebie informacja, że prezentowany smartwatch posiada: krokomierz, pulsometr, ciśnieniomierz oraz pulsoksymetr. Te cenne narzędzia jeszcze lepiej zadbają o zdrowie i sen Twojego dziecka.

Inną istotną informacją może być dla Ciebie fakt, że smartwatch posiada zdalny podsłuch. Co to oznacza? W dowolnej chwili możesz wykorzystać tę funkcję, by skontrolować odgłosy z otoczenia Twojego dziecka. Ma to oczywiście na celu zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Dziecięcy smartwatch nowej generacji

Wszystkie prezentowane funkcje możliwe są dzięki najnowszym technologiom.

Zegarek posiada wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia sparowanie zegarka z telefonem.

Garett Kids Life 4G RT kompatybilny jest z darmową aplikacją Garett Tracker.

Oprócz wspomnianego modułu Bluetooth prezentowany smart zegarek posiada także: GPS z dokładnością 5-15 metrów, WiFi, łączność 4G LTE, pamięć wewnętrzną 4GB. Większy zasięg, brak utraty zasięgu w pomieszczeniach oraz komfortowe przesyłanie danych, np. zdjęć – to wszystko dzięki najnowszym zdobyczom techniki.

Bateria wytrzymuje około 2 dni przy intensywnym użytkowaniu, a czas ładowania to około 2 godzin.

Alarm rozładowania przypomni dziecku o konieczności naładowania zegarka, by mogło cieszyć się nim każdego dnia na nowo.

Wbudowany system operacyjny w zegarku to większa liczba dodatkowych funkcji oraz więcej możliwości, a tym samym więcej bezpieczeństwa dziecka i wygody dla Ciebie, jako rodzica lub opiekuna. Zegarek jest również kompatybilny z systemami Android i iOS.

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Life 4G RT – cena i dostępność

Garett Kids Life 4G RT to moim zdaniem świetny, elektroniczny gadżet, który ucieszy nie tylko dzieci, lecz także samych rodziców. Dziecka nauczy samodzielności i odpowiedzialności, a rodzicom pozwoli być z pociechami w stałym kontakcie. W dodatku te sportowe zegarki są o wiele poręczniejsze od zwykłego telefonu. Jeden zegarek, wiele możliwości. I jeszcze więcej miejsc, gdzie można go używać – w domu, w szkole, na placu zabaw, boisku, koloniach czy innych wakacyjnych wyjazdach.

Usamodzielnianie się dziecka pod czujnym okiem rodzica teraz może być łatwe i przyjemne.

Cena katalogowa smartwatcha Garett Kids Life 4G RT to 549 zł.

Rodzicu! Jeśli nadal zastanawiasz się na zakupem, wejdź TUTAJ i wybierz wymarzony prezent dla Twojego dziecka. Nie odkładaj tego na później! Wakacje tuż – tuż, a bezpieczeństwo Twojej pociechy jest przecież najważniejsze!

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki GARETT znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GARETT.

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Life 4G RT – dane techniczne:

Marka: Garett
Nazwa modelu: Kids Life 4G RT
Przeznaczenie: smartwatch dziecięcy
Wodoszczelność: certyfikat ochrony IP67 (nieprzystosowany do pływania)
Kolor koperty: różowy, niebieski, czarny
Materiał koperty: tworzywo sztuczne
Wymiary koperty: 45 x 55 x 17 mm
Kolor paska: różowy, niebieski, czarny
Materiał paska: guma
Dodatkowe funkcje: dotykowy ekran, GPS, WiFi, Bluetooth, rozmowy wideo, łączność 4G LTE, lokalizacja GPS/LBS/WiFi, slot na kartę SIM, powiadomienia dźwiękowe, odbieranie/odrzucanie/wykonywanie połączeń, klawiatura wybierania numerów, wiadomości głosowe do 15 sekund, przycisk SOS, geo ogrodzenie, zdalny podsłuch, funkcja szukania urządzenia, alarm rozładowania, wbudowany aparat fotograficzny wraz z przeglądarką zdjęć, krokomierz, pulsometr, ciśnieniomierz, pulsoksymetr, monitor snu, plan lekcji, budzik, gra matematyczna. Czas pracy na baterii to około 2 dni, a czas ładowania to około 2 godziny.
Gwarancja: 2 lata
Serwis: autoryzowany serwis producenta
Opakowanie: oryginalne opakowanie producenta