OMEGA Speedmaster od 60 lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zegarków z funkcją stopera (chronografów) na świecie. Słynny Speedmaster otrzymał nowe i subtelne wykończenie, którego efekty możemy podziwiać w kolekcji Speedmaster 38mm.

Wielbiciele zarówno klasycznego, jak i współczesnego stylu odnajdą w kolekcji Speedmaster 38mm wykończenie stworzone z myślą o prostej formie, odpowiednim rozmiarze oraz kolorze.

Całą kolekcję stanowi łącznie 14 nowych modeli (dla mężczyzn i kobiet), a w niniejszym opracowaniu przedstawiamy cztery z nich, które stanowią imponującą zapowiedź tej serii.

Na pierwszy rzut oka widać, że każdy Speedmaster 38mm posiada poziome okrągłe subtarcze (totalizatory) i pionowe owalne okno datownika umiejscowione na godzinie 6. Inspiracją dla tych rozwiązań były okrągłe subtarcze, które w przeszłości OMEGA wprowadziła do czasomierzy z kolekcji De Ville.

W niektórych modelach OMEGA dodała wyposażony w skalę tachometryczną, wykonany z aluminiowy pierścień wysadzany diamentami, jednocześnie zachowując słynną skalę tachometryczną Speedmaster. Przedstawiony projekt oprawy umożliwia wyeksponowanie diamentowej elegancji, przy jednoczesnym zachowaniu sportowej duszy oryginalnego Speedmastera.

Pierwszy model, nazywany „Cappuccino”, został wykonany ze stali nierdzewnej i 18 – karatowego złota Sedna ™. Model ten posiada atrakcyjną dwukolorową tarczę oraz piękny brązowy skórzany pasek w odcieniu taupe. Dostępny jest w wersji damskiej i męskiej.

Drugi model to połączenie stali nierdzewnej, tarczy z białej masy perłowej oraz białej skóry. Okrągłe subtarcze wysadzane są diamentami, wskazówki są rodowane, z wyjątkiem wskazówek stopera, które wykończone są 18 – karatowym różowym złotem.

Trzeci model ma kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej i żółtego 18 – karatowego złota. Uzupełnieniem srebrno – opalizującej tarczy jest zielony aluminiowy pierścień oraz zielony skórzany pasek. Wskazówki wykonane są z żółtego 18K złota, z wyjątkiem wskazówek funkcji chronografu, które są lakierowane na zielono.

Ostatni model, który reprezentuje kolekcję, wykonany jest ze stali nierdzewnej w połączeniu z błękitną tarczą zdobioną szlifem słonecznym. Niebieski aluminiowy pierścień oraz szczotkowana i polerowana bransoleta stanowią idealne uzupełnienie koperty. Wskazówki są rodowane, z wyjątkiem wskazówek funkcji chronografu, które są niebieskie.

Na kopertach wszystkich modeli widnieje symbol kolekcji Speedmaster – stemplowany medalion z sylwetką hipokampa (określanego również jako konik morski, ale specjaliści z branży są zgodni – jest to hipokamp).

Modele z kolekcji Speedmaster 38mm wyposażono w mechanizm z automatycznym naciągiem Omega kaliber 3330 z wychwytem Co – Axial z krzemowym włosem.

Czasomierze objęte są 4 – letnią gwarancją.

Poniżej przedstawiamy pozostałe modele kolekcji Speedmaster 38mm

Ceny uzależnione są od konkretnego modelu, mieszczą się w zakresie
między 18 000 zł a 36 000 zł.

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia modeli pochodzą z materiałów prasowych marki oraz ze strony www.omegawatches.com