Świat zegarków oraz sportowych samochodów przenika się. Tam, gdzie pojawia się prędkość, tam zawsze jest wyścig z czasem. Właśnie tym motywem kierowali się projektanci marki Bulova tworząc dwa najnowsze modele z kolekcji Maquina. Dynamiczne, męskie, zdecydowanie sportowe – właśnie tak można je pokrótce scharakteryzować. Jesteś fanem sportowych zegarków? Dowiedz się więcej o nowościach Bulovy!

Warto na wstępie przypomnieć, że amerykańska marka Bulova od zawsze chętnie kierowała się chęcią rozwoju i nowymi technologiami. Ostatnio prezentowaliśmy Wam dwa najnowsze modele tej marki: Bulova Computron D-Cave. Dwa, najnowsze futurystyczne modele. Teraz czas również na dwa, ale zupełnie inne modele.

Zegarek niczym super szybki, sportowy samochód

Marka Bulova w ramach swojej kolekcji Maquine oferuje wiele nietuzinkowych zegarków. Najnowsze dwa modele czasomierzy ze stoperem idealnie do nich pasują; jednocześnie zdecydowanie z tej kolekcji się wyróżnią.

Każdy z nas ma nieco inne wyobrażenie super szybkiego samochodu sportowego. Jednak mimo różnic, możemy znaleźć cechy wspólne. Dynamiczne linie, sportowy charakter oraz wskaźniki umożliwiające pomiar prędkości. To właśnie one najbardziej wpływają na charakter auta i to są cechy na których bazowali projektanci marki Bulova.

Zanim przejdziemy do opisu dwóch nowych modeli, warto obejrzeć ten krótki film:

Duża koperta i sportowy styl

Koperta obu modeli zegarków Bulova Maquina Chronograph wykonana jest ze stali szlachetnej w kolorze czarnym. Do uzyskania tego koloru użyto techniki powlekania jonowego, dzięki czemu czarna powierzchnia uzyskała niezwykłą trwałość oraz matowy odcień. Średnica koperty wynosi 46 mm, czyli jest duża, nawet jak na męski zegarek, ale jednak pasuje do sportowego stylu zegarka.

Zastosowano tutaj dość masywne uszy, charakterystyczne dla całej kolekcji. Nie mają one wyraźnego łączenia z kopertą, tylko stanowią z nią integralną całość. Dodatkowo są dość mocno skierowane w dół co sprawia, że mimo dużych rozmiarów, zegarek dobrze układa się na nadgarstku.

Zegarek idealnie zestawiono z silikonowym paskiem. W zależności od modelu mamy różne wersje kolorystyczne paska (model 98B380 jest w kolorze niebieskim, a w model 98B381 w kolorze czarnym). Dzięki charakterystycznemu mocowaniu zestawienie to tworzy integralną całość.

Luneta ma tutaj formę prostego pierścienia. W połączeniu z kątami koperty tworzy ciekawy kontrast.

Sygnowana logo Bulova koronka umieszczona jest na godz. 3:00, co nie jest typowym miejscem w przypadku kolekcji Maquine. Standardowo znajdowała się ona na godz. 2:00, jednak w przypadku najnowszych modeli doszła funkcja niejako wymuszająca nowy układ. Mianowicie mowa tutaj o stoperze do którego obsługi służą przyciski umieszczone na godz. 2:00 oraz 4:00. Mają one formę trapezów stylistycznie idealnie pasujące do koperty zegarka. W zależności od modelu mają one kolor niebieski lub zielony.

Nowoczesna tarcza

Pod szafirowym szkłem z powłoką antyrefleksyjną znajduje się tarcza zachowana w stylistyce sportowego samochodu. Ma ona czarny kolor ze wzorem, który może przywodzić na myśl wzór nowoczesnej felgi samochodowej. Na godz. 6:00 znajduje się subtarcza sekundnika z czasem rzeczywistym. Za wskazania stopera odpowiada centralny sekundnik oraz subtarcza minutnika na godz. 12:00.

Dla odróżnienia i stylistycznego połączenia wskazówki powiązane ze stoperem są w tym samym kolorze co przyciski stopera, czyli niebieskim lub zielonym. Dla zachowania stylistycznej całości wskazówka minutowa i godzinowa są w kolorze czarnym. Podkreśleniem ich sportowego charakteru jest szkieletowanie.

Nakładane indeksy tak jak wskazówki częściowo pokryte są masą luminescencyjną, dzięki czemu mamy możliwość odczytania godziny nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Zwiększając funkcjonalność zegarka na godz. 3:00 umieszczono okienko wskazania dnia miesiąca.

Precyzję działania zapewnia mechanizm kwarcowy

W najnowszych modelach Maquine Chronograph zastosowano precyzyjny i niezawodny mechanizm kwarcowy. Dodatkowo jego zastosowanie daje nam jeszcze jedną, ciekawą funkcję. Mianowicie, po włączeniu stopera sekundnik daje wrażenie “płynięcia”, a nie jak standardowo w mechanizmach kwarcowych “skokowo”. Jest to cecha dość charakterystyczna dla zegarków Bulova i dodająca im wiele uroku.

Bulova Maquina Chronograph – dostępność i cena

Jeśli szukasz sportowego zegarka o nietuzinkowym charakterze zdecydowanie warto skierować swój wzrok na najnowszą ofertę z kolekcji Maquina. Szczególnie jeśli jesteś fanem sportowych, supernowoczesnych aut – to jeden z dwóch modeli Bulova z pewnością przypadnie Ci do gustu. Obie referencje – 98B380 (z niebieskim paskiem i niebieskimi elementami) oraz 98B381 (z czarnym paskiem i zielonymi elementami) zostały wycenione na kwotę 2390 zł. Zegarki marki Bulova dostępne są w salonach Time Trend oraz na timetrend.pl oraz u wybranych Partnerów Sprzedaży.

Bulova Maquina Chronograph – specyfikacja techniczna:

Marka: Bulova
Referencja: 98B380 (niebieski), 98B381 (zielony)
Płeć: męski
Styl: sportowy
Mechanizm: kwarcowy
Materiał koperty: stal szlachetna IP
Średnica koperty: 46 mm
Kolor tarczy: czarny
Dodatkowe funkcje: stoper, datownik
Szkło: szafirowe
Pasek: silikon
Wodoszczelność: 100 m

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki BULOVA znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – BULOVA.

Mateusz Pycia