Od 1985 roku październik stał się miesiącem, w którym częściej niż zazwyczaj poruszana jest kwestia profilaktyki i świadomości badań związanych z rakiem piersi. To szczególna inicjatywa, która przypomina, że choroba ta dotyka nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn.

„Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu. To choroba niejednorodna, w której wyróżniamy różne podtypy.”

Źródło ZwrotnikRaka.PL

Mając na uwadze jak bardzo jest to poważny problem, marka Guess we współpracy z Fundacją The Get In Touch, stworzyła nowy limitowany model zegarka, którego sprzedaż będzie wspierała profilaktykę nowotworową.

Różowy październik

Guess Watches już od ponad 10 lat aktywnie współpracuje z The Get In Touch. Rok rocznie przygotowując wspólnie model, z którego 10% dochodu na całym świecie zostanie przeznaczone w całości na profilaktykę nowotworową.

To działanie warte jest docenienia, ponieważ cała komunikacja opiera się w szczególności na samoświadomości i zapobieganiu chorobom nowotworowym.

Piękna idea poparta własnym doświadczeniem

The Get In Touch powstało z inicjatywy założycielki Marry Ann Wasil, która sama doświadczyła trudów i zagrożeń związanych z nowotworem.

Stworzyła dla kobiet 8 praktycznych kroków, które pozwalają na skuteczne samobadanie. Fundacja bardzo mocno opiera się na propagowaniu idei samoświadomości, która w przypadku chorób jest kluczowa.

Zegarek stworzony z myślą o kobietach

W tym roku, w październiku pojawi się nowy model Sparkling Pink o referencji GW0032L4.

Zegarek powstał we współpracy z prezeską fundacji – Betsy Nilan, której bardzo zależało na funkcjonalności i świetnym efekcie wizualnym. Co bez wątpienia udało się osiągnąć.

GW0032L4 utrzymany jest w odcieniach róż, co bezpośrednio nawiązuje do symboliki różowego października. Model został zawieszony na silikonowym pasku, który idealnie dopasuje się do różnych rozmiarów nadgarstka.

Koperta w kolorze różowego złota posiada 38. mm średnicy, ring został ozdobiony podwójnym rzędem kryształów, które pięknie przechodzą od koloru złotego do – oczywiście – różowego.

Mieniąca się tarcza została ozdobiona ponownie kryształami, których motyw układa się we wstążki, co nawiązuje do symbolu profilaktyki badań piersi. Całość została zabezpieczona szkłem mineralnym, które jest niezwykle elastyczne.

Na tarczy zauważymy trzy subtarcze, które są rozszerzonym wskazaniem daty, tzw. Multidatą.

Guess Sparkling Pink GW0032L4 skrywa w sobie mechanizm kwarcowy, zasilanym bateriami, co zapewnia mu wieloletnią żywotność.

Piękna idea z pięknym zegarkiem

10% globalnej sprzedaży zegarka Guess Sparkling Pink GW0032L4 trafi bezpośrednio na konto Fundacji The Get In Touch, która dzięki temu wsparciu, będzie mogła dalej wspierać profilaktykę nowotworową, a tym samym miliony ludzi na całym świecie.

Model Guess Sparkling Pink GW0032L4 dostępny jest w sieci i na stronie www.timetrend.pl.

Kasia Wójcik

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Guess znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu –Guess.