Jeszcze kilka lat temu, osoba, która płaciła w sklepie telefonem budziła powszechną sensację i wzbudzała technologiczny podziw. Dziś już taka sytuacja nikogo nie dziwi. Co więcej, nie zaskakuje ani płatność smartfonem ani… zegarkiem. Coraz więcej producentów wyposaża smartwatche w tę jakże przydatną i praktyczną funkcję. Jako przykłady firm można być podać chociażby Emporio Armani Connected, Michael Kors czy Suunto 7.

Swatch wprowadza usługę SwatchPAY!, która pozwala na dokonywanie płatności za pomocą zegarka

Do listy producentów zegarków – urządzeń płatniczych dołączyła właśnie marka Swatch.

Po udanym debiucie w Chinach, Szwajcarii i kilku innych europejskich krajach, przyszedł czas na Polskę.

Najnowszą usługę SwatchPAY! marka zaprezentowała podczas wydarzenia online, które odbyło się dzisiaj (15.12.2020).

Z transmisji na żywo z butiku Swatch w Warszawie można było dowiedzieć się w jaki sposób korzystać z płatności mobilnych oraz jakie daje korzyści użytkownikom. Zostały także zaprezentowane modele zegarków, którymi można dokonywać płatności bezgotówkowych.

„Płatności zbliżeniowe jeszcze nigdy nie były tak popularne! Tym bardziej cieszymy się, że wraz z naszymi niezawodnymi partnerami z Alior Bank, Getin Bank i Mastercard wprowadzamy na polski rynek technologię SwatchPAY! Konfiguracja SwatchPAY! jest niezwykle prosta i szybka, i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki swojej pasywnej technologii zegarek SwatchPAY! nie wymaga aktywnej transmisji danych, ani nawet sparowanego urządzenia w zasięgu, dzięki czemu płatności zbliżeniowe są w pełni bezpieczne” – powiedział Bernardo Tribolet, wiceprezes ds. marketingu Swatch.

Jak działa najnowsza usługa Swatch?

SwatchPAY! umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą radiowego chipu NFC (Near Field Communication) wbudowanego w zegarek. Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku i gotowe!

Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii.

Podobnie jak inne modele Swatch, SwatchPAY! jest wodoszczelny do głębokości 30 metrów. Kartę płatniczą można powiązać z zegarkiem SwatchPAY! w dowolnym sklepie firmowym Swatch lub online w ciągu zaledwie kilku minut. Po tej operacji klient będzie mógł płacić za zakupy w dowolnym terminalu w trybie zbliżeniowym (NFC).

Ponadto klient może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY! zainstalowanej na smartfonie lub tablecie: bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Noszenie SwatchPAY! na nadgarstku oznacza również brak kontaktu z innymi powierzchniami i przedmiotami, co ma niezwykle duże znaczenie w tym wyjątkowym czasie.

Nowa, wygodna, prosta i bezpieczna metoda płatności

„Polscy konsumenci są coraz bardziej ucyfrowieni, a od innowacji i technologii, z których korzystają na co dzień, oczekują przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa.

Obydwie te cechy gwarantują płatności zegarkiem. Dzięki technologii tokenizacji dane karty płatniczej zapisanej w zegarku są całkowicie bezpieczne. Jak wynika z badania Mastercard, pod względem liczby tego typu płatności zajmujemy piąte miejsce w Europie.

Dzięki udostępnieniu rozwiązania SwatchPAY! w Polsce, kolejni konsumenci będą mogli przekonać się o zaletach płatności urządzeniami ubieralnymi” – powiedział Aleksander Naganowski, Dyrektor ds. Rozwoju produktów cyfrowych w polskim oddziale Mastercard Europe.

Zegarki Swatch z funkcją SwatchPAY! – co je wyróżnia?

W kolekcji zegarków z usługą SwatchPAY! znalazło się 15 zegarków.

Modele dla kobiet to m.in. jasnoróżowy „Pastel Pay” czy biały „Chic Pay”. Modele przeznaczone dla mężczyzn to linia BIG BOLD, w kolorystyce moro, z bardzo dużą średnicą koperty – 47 mm. Czasomierze mają duże, czytelne tarcze oraz kwarcowe mechanizmy. Łączą w sobie innowację, styl, energię i pokazują współczesne spojrzenie na odmierzanie czasu.

Cena i dostępność

Kolekcja najnowszych 15 modeli SwatchPAY! dostępna jest w sklepach firmowych zlokalizowanych w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku oraz online shop.swatch.pl.

Najtańsze modele z usługą SwatchPAY! kosztują 370 zł, najdroższe z kolekcji BIG BOLD – 470 zł. Warto podkreślić, że w tej cenie oprócz samego zegarka otrzymujemy wysoką, szwajcarską jakość. Swiss made jest gotowy, by podbić świat!

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.

*artykuł z wykorzystaniem materiałów prasowych marki Swatch