Tej jesieni do kolekcji prezentowanych przez nas marek dołączyła nowa firma – OUI & ME.

Ci z Was, którzy uważnie obserwują nasz portal, zapewne zauważyli, że większość prezentowanych przez nas firm produkujących zegarki, ma wieloletnią historię.

Bulova produkuje zegary i zegarki od 108 lat (biżuterię jeszcze dłużej). W tym roku mija 127 lat od kupna fabryki i stworzenia japońskiego Seiko. A tak znany i lubiany w Polsce Atlantic – w tym roku obchodzi jubileusz 131 lat.

Wiele marek, które opisujemy, oferuje obecnie zegarki wyposażone w mechanizmy mechaniczne i kwarcowe. Powstały one w latach 70-80. XX wieku, więc mają dziś „jedynie” po około 40-50 lat.

Czy w zegarmistrzostwie jest jeszcze miejsce na nowe?

Wydawać by się mogło, że w branży zegarkowej, w której przez lata niemal wszystko zostało już pokazane – nie ma miejsca na „nowe” pomysły. Czy aby na pewno?

Okazuje się, że dla nowych, damskich modeli zawsze znajdzie się miejsce.

Kobiety lubią mieć wybór. Kobiety lubią ubrania nowe, jeszcze nieużywane, świeże, pachnące… Czy wiecie, że w znanym i starym jak świat powiedzeniu: „nie mam co na siebie włożyć” tak naprawdę chodzi o to, że „nie mam nic nowego”?

OUI & ME – nowość na rynku akcesoriów damskich

I w taki oto sposób, na nasz redakcyjny warsztat, trafiła debiutancka firma.

OUI & ME, bo o niej mowa, mimo młodego wieku z całą pewnością szybko zjednoczy (pol. oui and me – ty i ja) wokół siebie grono nowych entuzjastek.

Francuski pomysł na biznes

Marka Oui & Me została założona przez dwie Francuzki – Stephanie i Jessikę.

Stephanie jest fotografem. Lubi uwieczniać wyjątkowe chwile swojego życia na zdjęciach i dzielić się nim na swoim instagramowym koncie @pomeverte. Jessica natomiast jest grafikiem. Jej pasją jest prezentowanie natury i ziemi. Dzięki jej pracy obrazy przeobraziły się w zegarki Oui & Me.

Pomysł na biznes zrodził się ze spotkania. Kobiety wyszły z założenia, że brakuje dzisiaj na rynku modnych i kobiecych zegarków, które będą ciekawym dodatkiem do stylizacji. Według nich czasomierz przede wszystkim – ma ładnie wyglądać i być przystępny cenowo.

OUI & ME – tam, gdzie paryski szyk spotyka się z naturą i tworzą całość

Obie panie zafascynowane są naturą, szczególnie w jej delikatnym, ultrakobiecym wydaniu.

W zegarkach OUI & ME wyczuwalne jest francuskie poczucie estetyki. Elementem wyróżniającym czasomierze są motywy zaczerpnięte ze świata natury. Jest dużo kolorowych kwiatów, zwłaszcza róż; są też liście, a nawet owady – eteryczne ważki i motyle.

Warto dodać, że marka ma swój wkład w ochronę środowiska, ponieważ do produkcji wybranych elementów zegarków wykorzystuje specjalny papier produkowany z drzew rosnących w ramach zrównoważonych upraw (z certyfikatem FSC). A w przyszłym sezonie marka planuje uruchomić linie pasków wykonanych ze skóry regenerowanej.

Zegarki OUI & ME – parametry techniczne

A co z danymi technicznymi? Zaskoczenia nie ma.

Tak, jak w zdecydowanej większości zegarków typu fashion tak i tu – zastosowano: japońskie mechanizmy kwarcowe, wodoszczelność klasy 30 m, koperty wykonano ze stali szlachetnej (o zróżnicowanych średnicach 32/34/38 mm), przed zarysowaniami chroni szkło mineralne. A przyszłe użytkowniczki mają do wyboru paski wykonane ze skóry lub stalowe bransolety.

Ot, proste, klasyczne zegarki, ale z oryginalnymi akcentami, i we francuskim stylu.

W poszczególnych liniach znajdziemy eleganckie zegarki na wielkie wyjścia, jak i mniej zobowiązujące propozycje na co dzień.

Ceny zegarków OUI&ME wahają się od 400 do 600 złotych, w zależności od modelu.

 

A jak Wam podobają się zegarki tworzone przez tę markę?

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki OUI & ME znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu OUI & ME.

Agata Molka

Redakcja Zegarki i Moda