Mocne, agresywne projekty, męska, odważna stylistyka i niebanalne pomysły. Mowa o jednej z najpopularniejszych włoskich marek – Police.

Zegarki Police to triumf męskości, a życie poza prawem to ich drugie imię.

Od okularów do zegarków – krótka historia marki Police

Czy wiecie, że włoska marka zadebiutowała na rynku już w latach 80. XX wieku?

Początkowo firma specjalizowała się w produkcji okularów. Dopiero po pewnym czasie zaczęła stopniowo poszerzać asortyment o biżuterię, perfumy, dodatki oraz to, co nas interesuje najbardziej, czyli zegarki. Pierwsze zaprojektowane modele czasomierzy opuściły firmę w 2003 roku, więc jak na branżę zegarmistrzowską – relatywnie niedawno. Dziś Police to marka, której akcesoria i dodatki do mody znane są niemal na całym świecie.

Czym się wyróżniają zegarki Police?

Jeśli chodzi o ich kwestię techniczną – niczym szczególnym. Kwarcowe mechanizmy zasilane baterią, szkło mineralne, koperty ze stali szlachetnej, skórzane paski lub bransolety, wodoszczelność klasy 30 lub 50 m. Wiele zegarków typu fashion posiada podobne parametry.

Jeśli zaś chodzi o ogólny design – tutaj projektanci puścili wodze fantazji. Design jest odważny i charakterystyczny. Niektóre modele, jak np. z kolekcji Adder posiadają dwie niezależne tarcze wskazujące czas. W kolorystyce dominują typowo męskie kolory: czerń, brąz, złoto, srebro. Nieprzypadkowe zestawienie zastosowanych barw gwarantuje uwagę.

Koperty mają spore średnice, w wielu modelach nawet 50 mm, co powoduje, że czasomierze na nadgarstkach będą bardzo dobrze widoczne. Niektórym panom może się to podobać, innym nie. Jak zawsze, to kwestia indywidualnych preferencji.

Dla kogo przeznaczone są zegarki Police?

Zegarki Police przeznaczone są przede wszystkim do mężczyzn w wieku 18 – 40 lat. Dla ludzi młodych nie tylko wiekiem, również duchem, którzy żyją pełnią życia, jego dynamicznym tempem, nie zatrzymują się ani na chwilę, tylko zawsze są o krok przed innymi. Takie też są zegarki Police – nowoczesne, odważne, wyprzedzające trendy o krok. Gwarantują wyróżnianie  się z tłumu, to z pewnością.  

Jak czytamy w materiałach prasowych marki: „To nie są zegarki, które mają podobać się wszystkim. Trafiają w gusta konkretnej grupy mężczyzn – fanów mocnej stylistyki. Stąd też wzięła się nazwa marki, ponieważ teoretycznie miały nawiązywać do życia poza prawem. Dedykowane są silnym męskim osobowościom, które cechuje bunt i niepoddawanie się społecznym oczekiwaniom. Zegarki są odważne, pomysłowe i przemawia przez nie kreatywność projektantów.”

Zimowe nowości od Police

Co prawda Halloween i trupie czaszki już dawno za nami, ale marka Police wprowadzi do sprzedaży 2 nowości. Pierwszy to nowy model – NEIST, drugi – NORWOOD.

Police Neist

Model zegarka NEIST występuje w 3 wersjach kolorystycznych. Jasnoszarym, ciemnoszarym i czarnym. Łączącym je spoiwem jest wygrawerowany wizerunek trupiej czaszki na tarczy. Koperta ma sporą, męską średnicę – 46 mm. Tarczę przed zarysowaniami zabezpiecza szkło mineralne. Kopertę oraz bransoletę z pełnych ogniw wykonano ze stali nierdzewnej. Police NEIST to zegarek – manifest. Manifest w wyrażaniu siebie, w odwadze, niezależności, męskiej autentyczności.

Police Norwood

Norwood to zdecydowanie męska, wizualnie masywna linia zegarków od marki Police.

Druga nowość – Police Norwood to odważny zegarek policyjny, ze szkieletowaną tarczą. Oprócz aktualnej godziny na tarczę widzimy pracę mechanizmu czasomierza. Nakładane indeksy liniowe, mała subtarcza datownika i wskazania czasu 24-godzinnego oraz inne detale tworzą bardzo oryginalny design. Pracą wskazówek i multidatownika zarządza mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Wodoszczelność klasy 50 m.

Prostokątna koperta wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej ma średnicę 45 mm. Obudowa przymocowana jest za pomocą 4 ozdobnych śrub. Całość dopełnia pasek wykonany ze skóry naturalnej w kolorze czarnym lub brązowym (dostępne są różne wersje kolorystyczne).

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – POLICE.

Redakcja Zegarki i Moda

*Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej marki POLICE

Zdjęcia: źródło: mat. prasowe marki Police oraz www.facebook.com/policewatchesuk/