Ekscytujące wieści ze świata mody! Pernille Teisbaek, popularna duńska blogerka, zaprojektowała pierwszą, własną kolekcję dla hiszpańskiej sieciówki Mango. Owocem tej współpracy są ponadczasowe, uniwersalne i utrzymane w minimalistycznym stylu modowe projekty ubraniowe.

Pernille Teisbaek – mistrzyni skandynawskiego stylu w modzie

Marka Mango zaprosiła do współpracy Pernille Teisbaek.

Teisbaek to duńska blogerka modowa, która od lat propaguje ideę minimalizmu w modzie.

Autorka książki „Dress Scandinavian: Style your Life and Wardrobe the Danish Way” od lat współpracuje z hiszpańską sieciówką, biorąc czynny udział w kampaniach reklamowych. Nad swoją pierwszą, autorską kolekcją pracowała z zespołem projektowym Mango, kierowanym przez Justicię Ruano.

Styl skandynawski łączy się z DNA Mango w wszechstronnej i ponadczasowej kolekcji – zapowiedziało Mango.

Mango x Pernille Teisbaek. Ubrania na co dzień i na wieczór

Oszczędny, niewymuszony i prosty styl to znaki charakterystyczne Pernille Teisbaek.

Zaprojektowana przez nią kolekcja odzwierciedla jej upodobania i podejście do sztuki designu. Ubrania powstały w zgodzie z koncepcją zrównoważonej mody, są ponadczasowe oraz uszyte z najwyższej jakości materiałów.

Chciałam stworzyć kolekcję, która dzięki tym specjalnym elementom przetrwa próbę czasu. Te niezbędniki to dla mnie ubrania, które można nosić zarówno w dzień, jak i w nocy, takie jak dżinsy, biały T-shirt czy klasyczna dopasowana marynarka – oto jak skandynawska blogerka modowa Pernille Teisbaek opisuje swoje projekty.

Mango x Pernille Teisbaek – współpraca modowa roku 2021

Pernille Teisbaek x Mango jest kolekcją kapsułową, w której wszystkie elementy doskonale do siebie pasują.

Kroje ubrań są proste, uniwersalne i stosowne na wiele różnych okazji. Paleta kolorystyczna jest neutralna, dominują biel i beże, pojawia się również sporo czarnych i błękitnych akcentów.

Ubrania z metką Pernile Teisbaek x Mango znajdziecie w wybranych sklepach stacjonarnych i w sklepie online mango.com.

Zdjęcia: materiały prasowe Mango

Agata Gortat – Wojakowska