W dniach 26-28 czerwca na kortach tenisowych Olszynki Grochowskiej w Warszawie odbył się Wielki Finał Wiosennych Mistrzostw Polskiej Ligi Tenisa 2020. Dopisali goście, kibice oraz partnerzy tego wydarzenia. Marka Lacoste była jednym z nich.

Co to jest Polska Liga Tenisa? Co ma wspólnego marka Lacoste z tenisem? Skąd Rene Lacoste przybrał przezwisko „aligator”? Czym wyróżnia się kolekcja męskich zegarków z kolekcji L1212? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego wpisu!

Polska Liga Tenisa – rozgrywki dla miłośników „białego sportu”

Turnieje eliminacyjne dla zawodników na różnym poziomie tenisowej gry rozgrywane były w całej Polsce. Wielki finał odbył się pod koniec czerwca w Warszawie. Awans do finału uzyskali najlepsi gracze z całego kraju. W zmaganiach wzięło udział ponad 300 graczy z całej Polski. Zwycięzcy zostali wyłonieni w 3 kategoriach: I Liga, II Liga oraz  w kategorii dla seniorów 45+. Podczas wydarzenia można było cieszyć się słońcem i wspaniałą atmosferą fair play.

Lacoste – czas w sporcie ma znaczenie

Niektórym markom zegarków udało się wypracować jednoznaczne skojarzenia z określoną dziedziną sportu. Jedną z takich marek jest Lacoste, który to brand jednoznacznie kojarzy się z tenisem.

Tenis to jeden z najbardziej prestiżowych sportów świata.

Takie gwiazdy jak Maria Sharapova, Serena Williams, Caroline Wozniacki czy nasza polska Agnieszka Radwańska, która zakończyła już karierę – przyciągają tłumy i całe rzesze wiernych fanów.

Tenisowe korzenie marki Lacoste

Marka Lacoste z tenisem, jak się okazuje, ma bardzo dużo wspólnego.

Założyciel marki, Rene Lacoste był nie tylko utalentowanym tenisistą, lecz także innowatorem i projektantem mody. Koszulka polo z krokodylem jego projektu szybko stała się hitem na całym świecie. Warto dodać, że francuski dom mody istnieje na rynku już prawie od 90 lat. Oprócz ubrań, obuwia, torebek, perfum posiada także szeroki wachlarz zegarków.

Zegarki Lacoste – sportowy luz i (nie)codzienny szyk

DNA marki Lacoste to sportowy luz, ponadczasowa elegancja i słynne logo aligatora, które zdobi tarczę każdego czasomierza. W ofercie marka posiada czasomierze zarówno damskie, męskie, jak i dziecięce, co w połączeniu z bogatą ofertą kolorystyczną sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kolekcja L1212 – linia z aligatorem w tle 

Wspólnym mianownikiem kolekcji L1212 jest słynne logo aligatora zlokalizowane na tarczy na godzinie 3.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że założyciela marki Rene Lacoste  nazywano „aligatorem” ze względu na posiadanie dużej, oryginalnej torby wykonanej ze skóry wspomnianego gada. Przezwisko szybko zyskało uznanie nie tylko wśród fanów, ale też i samego sportowca. Lacoste postanowił wyhaftować podobiznę zwierzęcia na swojej sportowej koszulce. I właśnie ta koszulka, słynna koszulka polo, znalazła się na deklu każdego modelu zegarka, co stanowi kolejny wspólny mianownik całej kolekcji L.12.12.

Zegarki posiadają mechanizmy kwarcowe zasilane baterią, okrągłe koperty o średnicy 42 mm oraz paski wykonane z tworzywa sztucznego. Paski są miękkie, komfortowe, nawet przy całodziennym noszeniu, np. podczas wielogodzinnego treningu tenisa na korcie.

Chronografy, dostępne w 4 wersjach kolorystycznych (w kolorze białym, zielonym, navy blue i czarnym) mają nieco większą średnicę kopert – 44 mm.

Ceny zegarków męskich Lacoste z kolekcji L.12.12 oscylują wokół kwoty 400 zł za podstawowe modele i 450-500 zł za chronografy.

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki LACOSTE znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – LACOSTE.