Najnowszy model znanej marki Jacob & Co zaskoczy nie tylko miłośników zegarmistrzostwa. To pierwszy w historii zegarek „natywny cyfrowo”. Co więcej, zdobył nagrodę Grand Prix d’Horlogerie de Geneve „GPHG” w kategorii: biżuteria.

Jacob & Co Astronomia Metaverso NFT Venus to wyjątkowy model łączący kunszt jubilerski ze sztuką zegarmistrzowską najwyższych lotów. Nie inaczej jest w wersji cyfrowej. Zegarek sprzedawany jest jako NFT, co oznacza non-fungible token, czyli niewymienialny token. Projektanci marki Jacob & Co stworzyli prawdziwe dzieło sztuki, które wprawia w zachwyt nie tylko miłośników świata wirtualnego.

Jacob & Co Astronomia Metaverso NFT Venus – dzieło sztuki inspirowane kosmosem

Astronomia Metaverso NFT Venus to najnowszy model, który wszedł do kolekcji „Astronomia” znanej i cenionej w branży zegarmistrzowskiej manufaktury – Jacob & Co. Do tej pory powstało kilkanaście modeli, nawiązujących do ciał niebieskich znajdujących się w Układzie Słonecznym. Spektakularny wygląd zegarków z tej serii podkreślają kamienie szlachetne użyte do ich produkcji. Warty podkreślenia jest również popis sztuki zegarmistrzowskiej, którego wynikiem są wywołujące zachwyt komplikacje.

Model Astronomia Metaverso NFT Venus posiada kopertę o średnicy 44 mm wykonaną z polerowanego, białego złota z dość szeroko rozstawionymi uszami. Koperta ma tradycyjny, okrągły kształt. Ale to pierwszy i ostatni klasyczny element w tym zegarku. Poza tym, wszystko jest niezwykłe. 

Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe pokryte podwójną powłoką antyrefleksyjną. Tarcza zapiera dech w piersiach, jest to w zasadzie dzieło sztuki, którego jedną z funkcji jest wskazanie czasu. Nowy model posiada trzy komplikacje: wskazanie minut i czasu, tourbillon oraz obracający się, różowy szafir o 288 fasetach, który symbolizuje planetę Wenus.

Tłem dla trzech głównych komplikacji jest ażurowana, wypukła powierzchnia wysadzana białymi i żółtymi diamentami oraz różowymi szafirami. Za niezwykłe zdobienia odpowiadają mistrzowie sztuki jubilerskiej zatrudnieni w manufakturze Jacob & Co.

Wygląd, który serwuje nam zegarek Astronomia Metaverso NFT Venus jest tak niebywały, że możemy śmiało nazwać go dziełem sztuki.

Tymczasem w wirtualnej rzeczywistości…

Produkt rzeczywisty, w wersji fizycznej, jest unikatowym dziełem sztuki. Nie inaczej jest w wersji cyfrowej.

 „Stworzenie zegarka Jacob & Co Astronomia Metaverso NFT Venus wymagało wyjątkowego kunsztu cyfrowego. Zajęło to setki godzin wspólnej pracy naszych specjalistów od projektów NFT i samego Jacoba Arabo. Jakościowe renderowanie kamieni szlachetnych, a zwłaszcza diamentów, jest bardzo trudne do osiągnięcia cyfrowo” – powiedział Shashi Menon, dyrektor generalny unxd.com, platformy internetowej poświęconej przenoszeniu  fizycznego luksusu do świata cyfrowego.

Klient, który chciałby nabyć cyfrową wersję zegarka Astronomia Metaverso NFT Venus powinien dokonać jego zakupu na stronie internetowej unxd.com. Razem z cyfrową wersją zegarka w formie NFT otrzyma certyfikat zabezpieczony blockchainem, który jest dowodem własności cyfrowej Astronomia Metaverso NFT Venus. Dodatkowo awatar pozwala na uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez firmę Jacob & Co, a także umożliwia zakup zegarka Astronomia Venus w wersji fizycznej bezpośrednio z butiku Jacob & Co.

„Kolekcja Astronomia Metaverso NFT to tylko pierwsza część programu Jacob & Co opartego na NFT. To nie tylko jednorazowy przypadek. Świat NFT staje się integralną częścią naszej marki” – powiedział Benjamin Arabov.

 Jacob & Co Astronomia Metaverso NFT Venus – specyfikacja techniczna:

 Mechanizm: Manufakturowy mechanizm z ręcznym naciągiem Jacob & Co JCAM42
Liczba użytych elementów: 296
Materiał: tytan
Rezerwa chodu: 48 godzin
Częstotliwość: 28 800 vph drgań na godzinę (4 Hz)
Liczba kamieni: 42
Funkcje: wskazanie godzin i minut, tourbillon, obracający się różowy szafir o szlifie brylantowym 

Szkło: wypukłe szkło szafirowe z podwójną powłoką antyrefleksyjną

Wodoszczelność: 30 m (3 ATM)

Tarcza: 18-karatowe żółte złoto wysadzane białymi diamentami o szlifie brylantowym, różowymi szafirami, żółtymi diamentami 

Pasek: pasek wykonany ze skóry naturalnej, o fakturze skóry aligatora, w kolorze białym. Sprzączka z 18-karatowego, białego złota 

Koperta:
Średnica koperty: 44 mm
Grubość: 21 mm
Materiał: 18-karatowe białe złoto

Tomek Frąckowiak