W tym artykule zaprezentujemy dwie, najnowsze kolekcje spod znaku Hornavan. Będą to linie Salla oraz Gryning. Nowości dla pań to interesująca propozycja dla siebie samej lub bliskiej sercu kobiety na Gwiazdkę. Proste, klasyczne zegarki będą świetnym uzupełnieniem świątecznych stylizacji.

Jesteś trendsetterką? Szukasz modnych dodatków w przystępnej cenie?

Koniecznie sprawdź tę propozycję!

Lagom – szwedzka filozofia szczęścia

Czy wiesz co oznacza słowo „lagom”?

To szwedzka filozofia szczęścia. Niektórzy uważają, że to jedynie modny skandynawski trend, ale to nic bardziej mylnego. Każdy kraj ma swój przepis na szczęście. Duńczycy mają „hygge”, a Szwedzi „lagom”. Skoro sposób jest skuteczny, to warto się tego nauczyć.

O co w zasadzie chodzi? Lagom to szwedzkie słowo, które w dosłownym tłumaczeniu znaczy „nie za dużo, nie za mało, w sam raz”. Jest to koncepcja, która dotyczy wszystkich sfer życia: od mody, przez urządzanie wnętrz, po psychologię.

Lagom to styl życia, który polega na ciągłym poszukiwaniu równowagi i harmonii. Najważniejszy jest balans, zdrowa równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, między czasem dla bliskich a czasem tylko dla siebie. Balans, równowaga i dwie szale na równi – to jest właśnie „lagom”!

Hornavan Gryning – „na chwilę przed wschodem słońca”

Pierwsza nowość dla pań od szwedzkiej marki Hornavan to kolekcja Gryning.

W języku szwedzkim „gryning” oznacza „wschód słońca, blask, świt, brzask”. Można więc powiedzieć, że ta kolekcja prezentuje unikalny moment, chwilę tuż przed wschodem słońca. Wstaje nowy dzień, a wraz z nim mnóstwo czasu do wykorzystania!

Hornavan Gryning to 5 modeli damskich zegarków.

Ich cechą charakterystyczną są detale na tarczy – proste linie, które przypominają promienie słońca.

„Axis mundi”, czyli pępek świata ma swój początek na indeksie godziny 6 – tutaj proste niczym strzała promienie rozpoczynają swój bieg i idą ku górze. Uwagę zwraca mały datownik na godzinie 6. Dzięki temu przyszła użytkowniczka zawsze będzie wiedziała który jest dzień miesiąca.

Koperty zegarków mają taki sam budulec (stal szlachetna) i taką samą średnicę (35 mm).

Są to więc relatywnie niewielkie, filigranowe zegarki, idealne dla trendsetterek.

Pasować będą do wielu casualowych kreacji, kaszmirowych, miękkich swetrów, topów i jeansów.

Różnice są w rodzaju mocowania do nadgarstka.

Trzy modele są z paskami wykonanymi ze skóry naturalnej, dwa pozostałe z bransoletą. Kolory pasków to klasyczny czarny, jesienny brązowy oraz ponadczasowy cielisty. Bransoletę zaprojektowano w kolorze złotym.

Warto dodać, że bez większego wysiłku, łatwo i szybko każdy pasek i/lub bransoletę da się wymienić na inny kolor, dzięki czemu możemy dostosować czasomierz do aktualnej kreacji.

Aby cieszyć się niezarysowanym zegarkiem przez długi czas, szwedzcy projektanci zastosowali szkło mineralne, które posiada zwiększoną odporność na stłuczenia.

Szwedzkim „Sercem” zegarków jest mechanizm kwarcowy. To idealne rozwiązanie dla zabieganych kobiet mających na głowie wiele obowiązków. Nie wymaga nakręcania, zapewnia precyzję, a jego serwis ogranicza się do wymiany baterii raz na rok, albo nawet i rzadziej.

Klasa wodoszczelności tych modeli to 30 m, co zapewnia podstawową ochronę przed wodą, np. podczas mycia rąk.

Hornavan Salla – zegarki, które przynoszą szczęście

Kolejna propozycja dla kobiet od Hornavan to kolekcja Salla.

Warto wiedzieć, że Sala to małe miasteczko położone ok. 100 km od Sztokholmu, stolicy Szwecji. W dodatku bardzo dobrze ze stolicą skomunikowane. Pociągi kursują regularnie, a przejazd trwa nieco ponad godzinę. Największą atrakcją miasta Sala jest niedziałająca już kopalnia srebra, którą turyści mogą zwiedzać.

Kolekcja Hornavan Salla to 10 modeli zegarków.

Wszystkie modele dostępne są na modnej, stalowej bransolecie typu mesh, ale o różnej szerokości. Zegarki różnią się również strukturą na tarczy. Wszystkie tarcze są proste, minimalistyczne, jedynie cztery modele mają nadrukowane cztery podłużne indeksy.

Skandynawski design, prostota, minimalizm oraz modny, ciekawy wygląd to ich cechy charakterystyczne!

Te zegarki po prostu przynoszą szczęście!

Stalowe koperty, japońskie mechanizmy kwarcowe, mineralne szkiełko oraz wodoszczelność klasy 30 m sprawiają, że to zegarki, z którymi szczęśliwie można odmierzać czas!

Ceny i dostępność

Nowe, prezentowane modele zegarków damskich Hornavan z kolekcji Salla i Gryning dostępne są w sklepie internetowym Time Trend.

Modele Hornavan Gryning z paskami wykonanymi ze skóry naturalnej kosztują 429 zł, natomiast w wersji na bransolecie – 499 zł. Modele Hornavan Salla na bransoletach typu mesh kosztują 429 zł lub 499 zł w zależności od wybranego modelu.

Ilekolwiek by to nie było, warto pamiętać, że zegarek i/lub biżuteria to doskonały prezent na Gwiazdkę dla każdej kobiety!

Jeśli szukasz odpowiedniego upominku, czasomierze Hornavan mogą być jednym z nich.

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki HORNAVAN znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – HORNAVAN.