Znana, amerykańska, globalna marka ubrań i dodatków – Guess zaprezentowała najnowszą kolekcję na sezon jesień/zima 2022. Kolekcja ubrań zawiera nadruki projektów graficznych autorstwa Banksy’ego – słynnego, brytyjskiego artysty street art. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu i wielu innych miejscach na całym świecie. W ofercie znalazły się zarówno ubrania dla kobiet, mężczyzn, dzieci, jak i akcesoria. 

Guess x Brandalised with graffti by Banksy 

Z pracami Banksy’ego zetknął się niemal każdy z nas. Graffiti brytyjskiego artysty możemy spotkać na ulicach wielu innych miast na całym świecie. Marka Guess we współpracy z Brandalised (firmą oferującą klientom produkty zdobione graffiti artysty) stworzyła kolekcję inspirowaną kultowymi pracami Banksy’ego.

Kolekcja z motywami grafitti doskonale wpisuje się w styl Guess. Marka doceniła oddziaływanie artysty na sztukę i popkulturę. Efektem jest ponadczasowa i spójna kolekcja.

„Graffiti Banksy’ego miały fenomenalny wpływ na sztukę i do tej pory są obecne w kulturze popularnej (…) Nowa kolekcja kapsułowa stworzona z Brandalised to forma wyrażenia przez świat mody wdzięczności za jego twórczość” – powiedział Paul Marciano, dyrektor kreatywny Guess.

W najnowszej linii marki znajdziemy ubrania i dodatki z charakterystycznymi wzorami, dedykowane paniom, panom oraz najmłodszym fanom talentu Banksy’ego. W sprzedaży dostępne są m.in. damskie dresy o fasonie „cropped”, koszulki i sukienki; męskie T-shirty, bluzy i płaszcze. Dla dzieci Guess przygotowało kolekcję „Mini me”, w której znajdziemy koszulki, bluzy i okrycia wierzchnie.

Wisienką na torcie są kolorowe kurtki, płaszcze i kamizelki ze sztucznego futra, zdobione motywami graffiti Banksy’ego. Paleta barw kolekcji utrzymana jest w odcieniach soczystej zieleni, czerwieni, szarości, różu i morskiej zieleni. Kolekcja Guess x Brandalised jest już dostępna w sprzedaży internetowej Guess oraz w sklepach stacjonarnych. Ceny produktów? Od 190 do 1 285 zł.

Agata Gortat – Wojakowska