Nowy twardziel w rodzinie G-SHOCK! Prezentujemy jeden z najnowszych męskich zegarków w rodzinie G. To gotowy na wyzwania sportowy zegarek, na bransolecie, z wieloma praktycznymi funkcjami przydatnymi na co dzień. Gotowi, by podjąć wyzwanie?

Marka G-SHOCK dosłownie co chwilę zaskakuje nas nowościami. Pod koniec 2020 roku informowaliśmy Was o nowości – zegarku powstałym na cześć tradycyjnych hełmów Samurajów. Najnowszy G-SHOCK: jedynie 400 egzemplarzy na świecie i tylko jeden w Polsce.

Japońska marka ogłosiła światu kolejną nowość. G-SHOCK zaskoczył po raz kolejny unikatową edycją.

Tym razem to nie hełmy Samurajów były inspiracją do ich stworzenia, ale kolor wiśni.

G-SHOCK GMW-B5000RD-4ER  to męski zegarek, o sportowym charakterze, z wieloma praktycznymi funkcjami przydatnymi na co dzień. W dodatku w bardzo ciekawym, nietypowym, metalicznym kolorze.

Nowość w kolorze japońskiej wiśni

Model o referencji G-SHOCK GMW-B5000RD-4ER ma wszystkie atuty męskiego zegarka, który pozwoli się wyróżnić. Trzeba przyznać, że kolor wiśniowy/bordowy/burgund w modzie męskiej zdarza się dosyć rzadko. Jest to barwa wymagająca, mocna i wyrazista.

Koperta

Wiśniowy kolor japońskiej wiśni został zastosowany na kopercie i bransolecie przy użyciu technologii IP. Koperta zegarka koperta GMW-B5000RD-4ER ma średnicę 43 mm i grubość 13 mm. Jej prostokątny kształt został wiernie odtworzony, zgodnie z pierwowzorem. Potocznie nazywa się ten kształt „kostką”. Koperta została wykonana ze stali szlachetnej.

Konstrukcja posiada system antywstrząsowy, który zabezpiecza zegarek przed uderzeniami.

Wyświetlacz

Tarcza zegarka to elektroniczny wyświetlacz zabezpieczony szkłem mineralnym.

Tło wyświetlacza jest czarne, a cyfry białe, co gwarantuje bardzo dobrą czytelność, nawet w nocy, ponieważ wyświetlacz jest podświetlany elektroluminescencyjnie tzw. “Super Illuminator”.

Bransoleta

Masywna, stalowa bransoleta wykonana z pełnych ogniw wprost stworzona jest na rosłe, męskie nadgarstki. Całość ma bardzo ciekawy design, solidną, masywną konstrukcję oraz nietypowy, wiśniowy kolor.

Dekiel + mechanizm napędzany słońcem

Dekiel nie jest przytwierdzony do koperty za pomocą wkrętów, jak w większości model, a dokręcony do niej. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoką szczelność i wodoodporność wynoszącą 200 m.

Wiśniowe, japońskie „serce” zegarka to zaawansowany technologicznie mechanizm solarny ze wskaźnikiem naładowania baterii. Pozwala na odczyt czasu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Bluetooth i sparowanie z telefonem. Funkcje dodatkowe

Warto podkreślić, że oprócz mechanizmu solarnego „tough solar” zegarek posiada moduł Bluetooth, dzięki któremu zegarek można sparować z telefonem. Połączenie tych dwóch urządzeń pozwala na korzystanie z wielu dodatkowych funkcji takich jak: stoper, timer, alarm, drzemka oraz funkcji dodatkowej takiej jak „zgubiony telefon”. Jeśli np. zgubimy smartfona, łatwo i szybko możemy odszukać go przy pomocy zegarka za pomocą sygnału dźwiękowego.

Do jakich stylizacji pasował będzie G-SHOCK GMW-B5000RD-4ER?

Wiśniowy męski zegarek dobrze prezentował się będzie w sportowych stylizacjach. Widzę go w zestawieniu z granatowymi jeansami i białym topem jako samodzielny dodatek do mody. Bez trudu wytrzyma wakacyjne eskapady nad wodą.

G-SHOCK z racji koloru będzie również mocnym elementem eleganckiej stylizacji – to sygnał stylu i modnego trendu vintage.

Bordo zestawić można z innymi ciepłymi barwami – czerwień doda mu energii, a brąz – powagi.

Funkcje G-SHOCK nr. ref. GMW-B5000RD-4ER:

Koperta i bransoleta odlane ze stali szlachetnej pokrytej powłoką IP w odcieniu wiśniowym/czerwonym,
Wyświetlacz zabezpieczony szkłem mineralnym,
Mechanizm solarny ze wskaźnikiem naładowania baterii,
System antywstrząsowy – zabezpieczający zegarek przed mocniejszymi uderzeniami i bardziej dynamicznymi wstrząsami,
Super Illuminator – podświetlenie elektroluminescencyjne całej tarczy,
• Dioda LED świecąca podczas alarmu,
Bluetooth,
Czas światowy,
• Format 12/24-godzinny,
Stoper z dokładnością 1/100 sek. przez 24 h,
Timer 1/1 sek. – 24h – pozwalający na odliczanie określonego czasu,
• 5 alarmów dziennych,
• Funkcja drzemki,
• Wyświetlanie dni tygodnia w różnych językach,
Funkcja „zgubiony telefon”,
• Pamięć dziennika lotów,
• Kalendarz automatyczny.

G-SHOCK GMW-B5000RD-4ER – dostępność i cena

Cena katalogowa zegarka G-SHOCK GMW-B5000RD-4ER to 2 699 złotych.

Zegarek dostępny jest m.in. w sieci salonów Time Trend zlokalizowanych w całej Polsce oraz w sklepie online timetrend.pl.

Agata Molka