Czy moda i dobroczynność mogą iść ze sobą w parze? Oczywiście, że tak! Pewnie słyszałaś powiedzenie Kenneth’a Cole’a: „Przeciętna kobieta zakochuje się 7 razy do roku, w 6 przypadkach obiektem zakochania są buty”.

Dzisiaj, 25 września ma miejsce druga edycja akcji charytatywnej #DzieńSzpilek. Możesz założyć szpilki i przy okazji zrobić dobry uczynek!

Dzień Szpilek – na co czym to polega?

Sprawa jest prosta. Ubierz piękne buty na wysokim obcasie i zrób sobie w nich zdjęcie. Wrzuć fotografię na swój profil na portalu Facebook lub na Instagramie i obowiązkowo pamiętaj o hasztagu #DzienSzpilek.

Jeśli ktoś woli pozostać bardziej anonimowy, wystarczy, że wrzuci fotkę samych butów na obcasie. Obuwie może być zarówno prosto ze sklepu, jak i z Twojej garderoby. Każdy może wziąć udział. Zadbajmy też mocno o kreatywność i inwencję twórczą! Wtedy wieść o tym szczególnym dniu pójdzie w świat!

Cała ta prosta procedura zaowocuje 2 złotymi za każde otagowanie i zasili w ten sposób konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W tym roku pomoc ta powędruje do małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Całość dochodu będzie przekazana na sfinansowanie nierefundowanych leków i terapii oraz zakup sprzętu. Dlatego zadbajmy o to, aby jak najwięcej osób usłyszało o akcji!

Sukces na szpilkach

Akcja charytatywna „Dzień Szpilek” organizowana jest przez sklep internetowy Moliera2.com. Salony znane są one bowiem jako #KrólestwoSzpilek i mają w swojej ofercie obuwie znanych projektantów. Zeszłoroczna edycja odbywała się przy współpracy z Fundacją Onkologiczną Alivia. Ukazało się wówczas około 15 000 zdjęć, co zaowocowało 30 000 zł na koncie organizacji charytatywnej.

W 2019 roku udział w przedsięwzięciu wzięły aktorki, prezenterki i piosenkarki: Magda Gessler, Beata Kozidrak, Małgorzata Rozenek – Majdan, Hanna Lis, czy Paulina Sykut – Jeżyna.

Coraz więcej znanych i lubianych również zapowiada udział w tym roku, w tym przedstawicielki środowiska sportowego.

Jako Redakcja portalu www.zegarkiimoda.pl również chętnie dołączymy do akcji i liczymy, że uda się pobić rekord!

Oto nasze zdjęcie szpilek:

 

Karolina Kamińska – Lipińska