Marka Casio Retro od ponad 30 lat podąża za trendami i doskonale wpisuje się w modowy klimat kolejnych pokoleń. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ jak wskazuje nazwa marki, w projektowaniu i tworzeniu zegarków inspiruje się stylem vintage. Pojawia się zatem pytanie, czy możliwe jest jednoczesne bycie trendy oraz vintage? Oczywiście! Dowodem na to niech będzie nowa kolekcja Casio Retro – Insta Shape.

Coco Chanel powiedziała kiedyś, że „moda przemija, a styl pozostaje”, a my patrząc na nową kolekcję Casio Retro, doskonale wiemy co miała na myśli!

Kolekcja Insta Shape to proste fasony, plecione bransolety w typie mesh i niepowtarzalny klimat modern vintage. Zegarki marki Casio Retro mają jedną wspólną cechę – są modne dziś, były modne wczoraj i będą modne jutro! Połączenie ponadczasowej klasyki z eleganckim wykończeniem w nowoczesnym stylu gwarantują modny sukces. Takie rozwiązania, ze względu na ich uniwersalność, zawsze będą na topie, niezależnie od dominujących w danym sezonie trendów.

Dodatkową zaletą czasomierzy z kolekcji Insta Shape jest fakt, że za sprawą stonowanej kolorystyki oraz stosunkowo duży rozmiar koperty, z powodzeniem mogą być noszone zarówno przez kobiety, jak również przez mężczyzn.

Kolekcja Insta Shape obejmuje pięć nowych modeli: złoty LTP-E140G-9AEF, srebrny LTP-E140D-7AEF, czarno-złoty LTP-E140GB-1AEF, czarny LTP-E140B-1AEF oraz w odcieniu różowego złota LTP-E140R-9AEF. Wszystkie kolory kolekcji pasują do zegarków w stylu retro, ale muszę przyznać, że moją uwagę najbardziej przyciąga wersja w kolorze różowego złota. Ten kolor to kwintesencja vintage!

Dodatkowym atutem stylistycznym tej kolekcji jest całkowity minimalizm – tutaj efekt robi kształt, bransoleta i kolor! Zdecydowanie popieram podejście projektantów marki, którzy przy tworzeniu tej linii zegarków inspirowali się minimalizmem i klasyką – to jest to co przyciąga w stylu retro. Inspiracje te widoczne są nie tylko w braku zdobień czy innych wariacji, ale przede wszystkim w całkowitej spójności kolorystycznej.

Poza modelem Vintage Milanese Band Black & Gold LTP-E140GB-1AEF, w którym zestawiono dwa kolory (złoty i czarny), pozostałe wersje są w jednym kolorze, od zapięcia bransolety, przez tarczę, aż po indeksy i wskazówki.

Koperta zegarków Insta Shape ma średnicę 46 mm i jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zegarki te są odporne na zachlapania (wodoszczelność do 30m).

Nowa kolekcja Casio Retro z pewnością przypadnie do gustu fanom stylistyki vintage oraz ponadczasowej elegancji. To czasomierze dla osób, które kreują swój własny, wyszukany styl. Zegarki Insta Shape mogą stanowić uzupełnienie modnych stylizacji, jako ponadczasowy detal wśród zmieniających się trendów, bo zegarek w klasycznym stylu modny będzie zawsze!

Cena zegarków Insta Shape: 440 zł

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda