Mamy dobrą wiadomość dla miłośników marki Casio Vintage! Na rynku pojawiły się nowe modele, które swoją stylistyką nawiązują do lat 70. i 80. XX wieku. I choć jeszcze do niedawna większość z nas na stwierdzenie, że moda z tych czasów powróci, stwierdziłaby: „nigdy w życiu!”, to popularność Casio Vintage i inne modowe trendy zdają się potwierdzać coś zupełnie innego.

Casio Vintage – powrót do szalonych lat szkolnych

Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku elektroniczne zegarki to był prawdziwy hit!

Wyposażone w szereg dodatkowych funkcji były marzeniem wielu młodych ludzi. Dziś ci młodzi ludzie, są już dorośli, a elektroniczne zegarki nadal mają się dobrze. A nawet jeszcze lepiej. Wręcz biją rekordy popularności!

A to za sprawą dużej dostępności i sentymentalnego klimatu, który towarzyszy idei ich produkcji.

Japońska firma Casio założona w roku 1946 uczyniła z elektronicznych zegarków (zaczęła je produkować w roku 1974) swój produkt flagowy i – jak widać – założenie było słuszne, skoro dziś retro czasomierze powracają w wielkim stylu. Na pewno przyczynił się do tej popularności fakt, że w modzie, muzyce, a nawet w sposobie spędzania wolnego czasu nastąpił powrót do przeszłości z tego okresu.

Casio Vintage to jedna z tych marek, która funduje nam podróż w czasie.

Nota bene zegarek Casio o referencji CA-53W-1ER naszpikowany wieloma dodatkowymi funkcjami zabrany był w podróż wehikułem czasu przez bohaterów kultowego w latach 80. filmu pt. Powrót do przyszłości i… pozostał z nami do dziś. Produkcja tego modelu została przez firmę po 30 latach od premiery filmu wznowiona.

Casio Vintage – dla kogo przeznaczona jest nowa kolekcja?

Nowa kolekcja zegarków przeznaczona jest nie tylko dla tych, którzy zegarki darzą szczególnym sentymentem, lecz także dla osób młodszych chcących się wyróżnić (dla których „elektronika” w przypadku zegarków może się kojarzyć jedynie ze smartwatchami). A styl vintage jest na to bardzo skutecznym sposobem – elektroniczne zegarki w stylistyce prosto z lat 80. znakomicie pasują do odzieżowych kreacji w tym duchu.

Zegarki Casio Vintage świetnie sprawdzą się do codziennych stylizacji. Na topie aktualnie są:

  •  jeansowe kurtki,
  • spodnie z wysokim stanem,
  • białe sneakersy,
  • neonowe kolory,
  • koszule z bufiastymi rękawami,
  • streetwear – w pełnym wydaniu.

Casio Vintage – zegarki unisex

Nowe modele mają dopracowaną stylistykę. Design ma wyraźnie charakter unisex. Zegarki przeznaczone są zatem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Przyjrzymy się zatem bliżej ich parametrom technicznym.

Bransoleta

Charakterystyczną cechą zegarków z lat 80. (nie tylko elektronicznych) była bransoleta wykonana z pełnych ogniw. Casio Vintage nawiązało do tego trendu, wyposażając w ten sposób swoje czasomierze (A171WE-1AEF, A171WEG-9AEF, A171WEGG-1AEF, A158WETG-9AEF czy A158WETB-1AEF).

Damskie zegarki elektroniczne to także wygodne i ładnie układające się na nadgarstku bransolety typu mesh (A171WEMG-9AE, A1000RBW-1AR).

Wszystkie bransolety zostały wykonane ze stali szlachetnej i nadają czasomierzom elegancji.

Kolorystyka, która nigdy nie wychodzi z mody 

Barwy kopert i bransolet zegarków elektronicznych w stylu vintage to klasyka, czyli: srebro, złoto i bardzo ciemny odcień stalowej szarości.

Choć w przypadku modelu A1000RBW-1ER Casio zadbało o pewną awangardę, która jednak stylistycznie nawiązuje do palety kolorystycznej (trochę w rytmie disco) lat 80. i początku 90. – bransoleta tego zegarka opalizuje różnymi barwami, a kolor jest określany jako „kolor benzyny”.

Kształt koperty

Jeśli chodzi o kształt kopert zegarków Casio Vintage to są wśród nich takie o kształcie na planie prostokąta, czyli najbardziej kojarzące się latami 80. czy 90. XX wieku. Są to np. damski zegarek A1000RBW-1AR, zegarek unisex A158WETG-9AEF, zegarek męski A158WETB-1AEF.
Są także modele okrągłe (np. A171WE-1AEF, A171WEG-9AEF, A171WEGG-1AEF i A171WEMG-9AEF).

Koperty zegarków – zwłaszcza tych o przypominających prostokąt – są dość cienkie, co dodaje im elegancji.

Najnowsze modele zegarków Casio Vintage prezentują linie: Vintage Iconic i Vintage Round.

Funkcje dodatkowe

Elektroniczne zegarki Casio to wyświetlanie czasu z możliwością rozróżnienia godzin przedpołudniowych, jak i popołudniowych, rozbudowany precyzyjny kalendarz (uwzględniający lata przestępne), alarm i stoper. To także funkcja podświetlenia wyświetlacza za pomocą diody LED.

Dobry, sprawdzony japoński mechanizm kwarcowy

„Serce” nowych modeli to mechanizm kwarcowy. Czas wyświetlany jest w formie cyfrowej na elektronicznym wyświetlaczu.

Zegarki Casio Vintage to modele, które bez specjalnej atencji posłużą nam przez długi czas – bateria wytrzymuje nawet do 7 lat (w zależności od modelu dolna granica wynosi 3 lata), a wodoodporność to 30 m.

Poza tym, zostały wyposażone w szkło mineralne, które chroni czasomierz przed zarysowaniami.

Casio Vintage – cena, ocena, podsumowanie

Casio Vintage to nowa odsłona codziennej elegancji, która przez lata ulegała modyfikacji.

I tak jak kiedyś wyznacznikiem eleganckiego stylu i klasy były zegarki z naciągiem automatycznym sprężyny napędowej, tak teraz zegarki elektroniczne zdają się minuta po minucie wkraczać w tę sferę.

Cóż, jak mawiał kultowy James Bond, którego lata świetności wciąż trwają, a jego złoty okres to właśnie lata 80. i 90. XX wieku: „Nigdy nie mów nigdy”.

Katalogowe ceny zegarków Casio Vintage rozpoczynają się już od 300 zł.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Casio Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Casio Vintage.

Izabela Karolak