Carl von Zeyten to niemiecki producent zegarków mający w swoim szerokim portfolio ciekawe spektrum czasomierzy. Począwszy od modeli tradycyjnych – klasycznych, przez posiadające tarcze typu „open heart” bądź też szkieletowane, aż do modeli nietypowych, o intrygującym wyglądzie. Do tych ostatnich należą modele posiadające przykładowo dwa oscylatory balansowe.

Nowość od marki Carl von Zeyten – kolekcja Baden-Baden – dla mężczyzn szukających oryginalnych rozwiązań stylistycznych

W tym opracowaniu przedstawimy kolekcję Baden-Baden tego niemieckiego producenta.

Mechanizm i tarcza

Zegarki z tej serii wyróżniają się oryginalną konstrukcją mechanizmu, co przekłada się na ciekawy wygląd tarczy. W jej centrum zlokalizowano „serce” mechanizmu, czyli zespół balansu. Zamontowano go pod finezyjnie wykonanym w formie łuku mostku, ze skierowanymi w dół szerokimi końcami.

Mostek wznosi się ponad płaszczyznę tarczy tworząc atrakcyjny, trójwymiarowy efekt.

W górnej części cyferblatu umieszczono małą, główną tarczę prezentującą czas z tradycyjnym zestawem wskazówek – godzinową i minutową. Na jej krawędzi znalazła się podziałka z nakładanymi indeksami godzinowymi. Główne z nich – znaczniki 12, 3, 6 i 9 wykonano w formie cyfr arabskich, a pozostałe są w postaci długich, trapezów o nieco dłuższym boku zlokalizowanym na zewnątrz.

Między osią wskazówek a indeksem godziny 12. tej małej tarczy umieszczono logo i nazwę producenta zegarka.

Po przeciwnej stronie cyferblatu znalazła się subtarcza sekundnika. Na jej brzegu umieszczono precyzyjną skalę z kwadransami oznaczonymi arabskimi liczbami. Pomiędzy sekundnikiem oraz oscylatorem znajdującym się w centralnym punkcie na tarczy, dostrzec można także koło wychwytowe, które podobnie jak wszystkie wyżej wymienione elementy, zostało otoczone delikatnym, złotym obramowaniem.

Tarcze: główna oraz sekundową wykończono szlifem słonecznym, nadającym im bardzo dostojny efekt wizualny.

Pozostałą część cyferblatu ozdobiono precyzyjnym giloszowaniem, dzięki któremu wypełniono całą przestrzeń i osiągnięto spójną całość. Po bokach tarczy umieszczono dodatkowe tabliczki z informacjami dotyczącymi centralnego umiejscowienia balansu na tarczy, oraz automatycznego naciągu i liczby użytych kamieni łożyskujących.

4 wersje kolorystyczne

Kolekcję Baden-Baden tworzą łącznie cztery modele różniące się między sobą kolorem cyferblatu i koperty.

W ofercie znaleźć można dwie wersje w srebrzystej kopercie – z granatową i grafitową tarczą, oraz dwie w kolorze różowego złota – ze srebrzysto-białą i granatową tarczą.

Zegarki posiadają koperty o średnicy 44 mm, które wykonane są ze stali szlachetnej.

Wersje z kopertami w kolorze różowego złota posiadają dodatkową powłokę o dużej odporności na ścieranie wykonaną w technologii PVD.

Modele Baden-Baden zestawiono z eleganckimi paskami wykonanymi ze skóry naturalnej z delikatnym szwem i zapięciem motylkowym. Kolory pasków zostały dobrane do barwy cyferblatów. Wyjątek stanowi jedynie wersja ze srebrzystą tarczą, w której wykorzystano skórę barwioną na kolor brązowy.

Biorąc pod uwagę atrakcyjną stylistykę oraz przystępną cenę, zegarki z kolekcji Baden-Baden mogą stanowić ciekawą propozycję dla osób szukających oryginalnych rozwiązań stylistycznych. Opisane modele, pozwolą każdemu z ich posiadaczy wyróżnić się i poprzez zegarek wyrazić swój indywidualny styl.

 

Paweł Zgiep