Nie raz używamy stwierdzenia, że pewne marki zegarkowe są kultowe. W przypadku naszego kraju niewątpliwie tego typu marką jest szwajcarski Atlantic.

W czasach, kiedy dostęp do większości topowych marek zegarkowych dostępnych na rynku europejskim był bardzo utrudniony, to właśnie w tej marce zakochali się Polacy.

W tym roku przypadają 135. urodziny marki Atlantic. Poza modelami które powstały specjalnie na tę okazję, marka zaprezentowała kilka naprawdę ciekawych reedycji swoich klasycznych modeli.

Oczywiście nie mogło zabraknąć nowej wersji zegarków z flagowej kolekcji Worldmaster.

Dziś chcemy przybliżyć naszym czytelnikom niezwykły model Atlantic Worldmaster Original Power Reserve Automatic w trzech wersjach kolorystycznych.

Koperta w ponadczasowym stylu

Już od pierwszego spojrzenia na zegarek Atlantic Worldmaster Original Power Reserve Automatic widzimy klasyczne zacięcie, co jest jedną z cech charakterystycznych tej serii.

Nowy Worldmaster inspirowany jest oryginalnymi projektami z lat 50. XX wieku, które zostały wzbogacone o parę użytecznych rozwiązań. Można powiedzieć, że połączenie tych cech sprawia, że zegarek staje się bardziej uniwersalny w użytkowaniu.

Koperta tego modelu ma średnicę 39. milimetrów. Mamy tutaj do czynienia z klasycznym, dobrze przemyślanym projektem.

Polerowana stal szlachetna z której wykonana jest całość sprawia niezwykłe wrażenie. Z tego samego materiału została wykonana luneta, która dzięki swoim ostrym liniom sprawia, że koperta wydaje się bardziej płaska.

Delikatne, zwężające się uszy zostały łagodnie skierowane w dół. W połączeniu z rozmiarem koperty otrzymujemy zegarek, który będzie się dobrze układał na niemal każdym nadgarstku.

Dodatkową korzyścią tego rozwiązania jest możliwość noszenia zegarka do różnych stylizacji, zarówno bardziej oficjalnych jak i casualowych.

Ze stali został również wykonany częściowo transparentny, zakręcany dekiel. Na jego stalowy elemencie zostały wygrawerowane podstawowe informacje o zegarku.

Niezawodny mechanizm

W zegarku Atlantic Worldmaster Original Power Reserve Automatic został zastosowany sprawdzony i niezawodny mechanizm z automatyczny naciągiem sprężyny, Sellita SW279-1 łożyskowany na 31 kamieniach z 40. godzinną rezerwą chodu.

Mechanizm ten wyposażony został w dodatkowe funkcje – takie jak wskazanie dnia miesiąca, tzw. mały sekundnik i główną atrakcję nowego modelu Worldmaster wskazanie rezerwy chodu.

Trzy tarcze, jedna stylistyka

Tarcza chroniona jest szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną.

Możemy podzielić ją na trzy obszary, które różnią się w zależności od wersji kolorystycznej. Jeśli już mowa o kolorach to mamy następujące opcje: biało- niebieska, szaro- czarna i beżowo- czarna.

Wracając jednak do podziału tarczy. Najbardziej zewnętrzny pierścień tarczy, na którym znajduje się podziałka minutowa – ma ten sam kolor co najbardziej wewnętrzna jej część.

Ciekawym elementem jest wprowadzenie dwóch pierścieni – jeden z podziałką godzinową, a drugi wokół subtarczy małego sekundnika. W wersji z białą tarczą mają one kolor niebieski, natomiast w wersji z szarą i beżową tarczą mają one kolor czarny. Kontrastujący element tego typu zawsze dodaje nieco życia i głębi tarczy.

Na godzinie 3. klasycznie umieszczono okienko datownika. Na godzinie 9. został umieszczony mały sekundnik, natomiast na godzinie 6. jest tytułowa funkcja zegarka, czyli wskaźnik rezerwy chodu.

Interesującym rozwiązaniem stylistycznym jest zastosowanie czerwonej wskazówki w przypadku wskaźnika rezerwy chodu. Niezależnie od wersji kolorystycznej tarczy zdecydowanie odcina się ona na tle reszty kolorystyki.

Na godzinie 9. możemy podziwiać napis “Atlantic Worldmaster” wykonane historyczną czcionką w nawiązaniu do kultowych modeli marki. Jest to dodatkowy element podkreślający dziedzictwo z jakiego czerpali projektanci nowego Worldmastera.

Atlantic Worldmaster Original Power Reserve Automatic- dostępność i cena

Marka Atlantic po raz kolejny pokazuje, że idealnie potrafią reinterpretować swoje klasyczne modele, a najlepszym przykładem jest kolekcja Worldmaster.

Ponadczasowa stylistyka w połączeniu z klasycznym, czarnym paskiem wykonanym ze skóry cielęcej sprawia, że dzisiejszy bohater może być zarówno naszym codziennym towarzyszem jak i wspaniałym dodatkiem na oficjalne okazje.

Wszystkie trzy zegarki zostały wycenione na kwotę 1395 CHF (ok. 6500 zł).

Zegarki marki Atlantic dostępne są w salonach Time Trend oraz na timetrend.pl oraz u wybranych Partnerów Sprzedaży.

Atlantic Worldmaster Original Power Reserve Automatic- specyfikacja techniczna:

 • Referencja: 53782.41.13 (biało- niebieski), 53782.41.23 (szaro- czarny), 53782.41.93RB (beżowo- czarna)
 • Kolekcja: Worldmaster Original
 • Styl: elegancki/ casual
 • Materiał koperty: polerowana stal szlachetna
 • Mechanizm: z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej Sellita SW279-1
 • Dodatkowe funkcje: wskaźnik rezerwy chodu, mały sekundnik, wskazanie dnia miesiąca
 • Rodzaj szkła: szafirowe z powłoką antyrefleksyjną
 • Pasek: czarny ze skóry cielęcej
 • Płeć: męski
 • Odczyt: analogowy
 • Szerokość koperty: 39 mm
 • Wodoodporność: 50 m (5 Bar)
 • Kolor tarczy: biało- niebieski, szaro- czarny, beżowo- czarny

Mateusz Pycia

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Atlantic znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Atlantic.

*Wszystkie materiały pochodzą z szwajcarskiej strony Atlantic Watches Swiss