GaGa Milano to marka zegarków, która powstała w 2004 roku z pasji do zegarków kieszonkowych. Jej założycielem jest Ruben Tomella. Marka, która powstała we Włoszech, skutecznie podbiła już cały świat: od Japonii po Amerykę, od Europy aż po Bliski Wschód. Kolekcje zegarków GaGa Milano to nie tylko triumf kolorów, kreatywności i przełamywania schematów, lecz także wyznaczania trendów i szwajcarskiej perfekcji. Chcecie dowiedzieć się więcej o tej ekstrawaganckiej marce czasomierzy? Zapraszamy do lektury! 

„GaGa de Milan” – krótka opowieść o pasji w pogodni za prestiżem

Pasja do zegarków w założycielu pojawiła się już w latach młodości. Już jako nastolatek pracował u swojego ojca w fabryce zegarków we włoskim mieście Crema. W 2000 roku Ruben Tomella otworzył swój pierwszy sklep jubilerski. Już 4 lata później ziściło się jego największe marzenie. Stworzył coś, z czym mógł się identyfikować i reprezentować – narodziła się marka zegarków GaGa Milano.

Co oznacza po włosku słowo „gaga”?

„Gaga” jest typowym zwrotem zaczerpniętym z dialektu mediolańskiego, w przeszłości używanym do opisywania mężczyzny delikatnego i wyrafinowanego zarówno pod względem manier, jak i stylu. „Gaga” to inaczej elegant. Ta prosta definicja zainspirowała świat GaGa Milano do projektowania wysublimowanych i wyrafinowanych modeli zegarków.

Z biegiem lat marka zdobywa coraz większe uznanie i renomę. W krótkim czasie firma rozwinęła się i osiągnęła międzynarodowy sukces. Sklepy sukcesywnie otwierały się w najbardziej ekskluzywnych miastach zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie.

Niepowtarzalny styl zaczerpnięty z zegarków kieszonkowych

Niepowtarzalny styl zegarków Gaga Milano odzwierciedla entuzjazm ich założyciela. Pomysł w głowie Rubena Tomelli wyszedł od prostego założenia: wziąć główne elementy kieszonkowego zegarka i dopasować je do nadgarstka. Designer osiągnął to z niesamowitym efektem dzięki doskonałej spójności projektów w całej kolekcji. Największą zasługą założyciela jest reinterpretacja klasycznego zegarmistrzostwa z absolutną oryginalnością i kolorem.

Brawura, która się opłaciła.

Kolekcje zegarków Gaga Milano to nie tylko triumf kolorów, kreatywności, przełamywania schematów, lecz także trendów, detali i szwajcarskiej perfekcji. Marka podbiła już cały świat. Od Japonii po Amerykę i od Europy po Bliski Wschód. Marka GaGa Milano miała odwagę i niebywały talent, by zinterpretować klasyczne zegarmistrzostwo na nowo. 

Zegarki GaGa Milano produkowane we Włoszech z zastosowanymi szwajcarskimi mechanizmami i wysoce wyrafinowanym wzornictwem, bardziej przypominają małe dzieła sztuki niż akcesorium na nadgarstek.

Znani sportowcy, którzy noszą zegarki GaGa Milano

Przykładem sportowego uwielbienia dla tej marki jest Neymar – reprezentant Brazylii i napastnik Paris Saint Germain. Będąc na Mistrzostwach Świata w Tokio, piłkarz udał się do GaGa Milano Boutique i kupił 16 zegarków za bagatela 20 000 000 jenów! Zakup ten nie obył się bez echa i doprowadził do ważnej umowy sponsorskiej włoskiego brandu z Brazylijczykiem. W wyniku partnerstwa z Neymarem, marka GaGa Milano weszła na rynek brazylijski z oddziałem dystrybucji swoich zegarków.

Design zegarków GaGa Milano

Pragnienie doskonałości, skłoniło markę do otwarcia manufaktury GaGa S.A. zlokalizowanej w Szwajcarii. Był to krok konieczny i zarazem naturalny – zrodzony z chęci wykorzystywania prestiżowych mechanizmów Swiss Made. Firma wykonała milowy krok, od oryginalnej i żywiołowej marki zegarkowej do uzyskania uznania również pod względem technicznym.

Zegarki GaGa Milano od samego początku są konsekwentne w kwestiach utrzymania wysokiej jakości w każdym swoim produkcie. Twórcy marki stworzyli niszę w świecie zegarków, tym samym przyciągając różnorodną mieszkankę miłośników swojego stylu z całego świata. GaGa Milano wnosi swoje włoskie korzenie i innowacyjne pomysły Rubena Tomella ukazując światu niebanalne projekty.

Gaga Milano Watches. Nie sposób przejść obok nich obojętnie!

Odkąd marka trafiła do świadomości klientów na całym świecie pod twórczymi skrzydłami Rubena Tomella, nigdy nie rezygnowała z innowacyjności i pogonią za trendami. Marka stała się symbolem wyjątkowości i luksusu. Założyciel pasjonujący się designem zegarków kieszonkowych, przeniósł swoją wizję na zegarki naręczne.

Dziś Gaga Milano to szeroka gama produktów w różnorakich wzorach i kolorach. Portfolio marki zawiera zarówno zegarki kwarcowe, jak i z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Marka stworzyła m.in. takie kolekcje jak: Bionic Sku Collection, Frame One czy Chrono.

Kolekcje zegarków GaGa Milano

Innowacyjne podejście do zegarków połączone z tradycyjnym rzemiosłem zegarmistrzostwa rodem z XIX wieku sprawiło, że dziś GaGa Milano to luksusowa marka przeznaczona dla użytkowników wszystkich grup wiekowych.

GaGa Milano Manuale 48 – jak można wywnioskować z nazwy – średnica kopert modeli z tej linii wynosi 48 mm i występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Mężczyźni mają więc w czym wybierać. GaGa Milano nie zapomina też o paniach. Np. czasomierze z kolekcji Manual Lady mają okrągłe koperty o średnicy 35 mm wykonane ze stali szlachetnej w kolorze różowego złota z białą lub czarną tarczą, w dodatku z masą perłową. 

Zegarki GaGa Milano – ceny i dostępność

Rozpiętość cenowa tych małych dzieł sztuki jest bardzo szeroka. Zegarek tej marki można kupić zarówno za 690 USD (ok. 3 400 zł), jak i za 23 000 USD (ok. 115 300 zł). Zamówić je można na stronie producenta: www.gagamilano.com

Agnieszka Zawadzka

Interesujesz się włoskimi zegarkami? Czytaj dalej, ten wpis z pewnością Cię zainteresuje: Como Milano: artystyczne tarcze zegarków inspirowane marmurem i perłami