Jakie kolory ubrań są modne jesienią? Na jakie połączenia barw warto postawić? Jak i z czym je nosić, by wyglądać świetnie? By odpowiedzieć na te pytania – nie trzeba szukać daleko. Wystarczy udać się na spacer do lasu czy parku i przyjrzeć się naturze.

Zerknijcie na poniższe zestawienie i zainspirujcie się!

Jakie zatem kolory ubrań są modne jesienią? Jest ich wiele, ale naszym zdaniem, najbardziej charakterystyczne są brąz, burgund i wcale nie tak oczywisty – pudrowy róż.

Brązowy – kolor kory drzew, ziemi, spadających liści

Brązowy to kolor, który co roku powraca jesienią. Ciepły odcień brązu, kolor słodkiego karmelu, ciemny beż – nazw jest wiele, ale efekt zawsze ten sam. Brązowy to kolor ziemi, kory drzew, barwa otulająca i pasująca do niemal każdego typu urody. 

Źródło: www.blog.bee.com.pl

W poniższej stalowo-szaro-granatowej stylizacji dodatki uzupełniono w brązowych odcieniach.

Buty i torebka w tym kolorze ciekawie ożywiły look.

Źródło: www.kobieta.gazeta.pl/kobieta

Burgund – kolor czerwonego wina

Burgund to kolor zbliżony do ciemnego, czerwonego wina, barwy winorośli. Różne są jego odcienie. Niekiedy oscylują wokół nasyconej, głębokiej czerwieni, czasem fioletu.

Źródło: www.blog.bee.com.pl

Zobaczcie poniższą stylizację. To połączenie, które od razu kojarzy się z jesienią – żółte, pomarańczowe, czerwone liście to jeden z najbardziej charakterystycznych widoków jesieni. Ubrania w odcieniu fioletu świetnie pasować będą z musztardową żółcią.

A co z dodatkami, np. z zegarkiem? Najlepiej sprawdzą się złote.

Źródło: www.kobieta.gazeta.pl/kobieta

Pudrowy róż – lekko, subtelnie, kobieco

Odcień jasnego, pudrowego różu kojarzy się z delikatnością, eterycznością, lekko i subtelnie tańczącą baletnicą.

Jest to lekki, delikatny, pastelowy kolor. Zazwyczaj kojarzy się z wiosną, ale króluje też jesienią.

Źródło: www.blog.bee.com.pl

Spójrzcie to połączenie stonowanych, neutralnych barw, które przełamuje jeden wyrazisty dodatek. Jasny, pudrowy róż, delikatne szarości i burgundowe długie kozaki. Takie połączenie w modzie wygląda elegancko, harmonijnie i bardzo stylowo.

Źródło: www.kobieta.gazeta.pl/kobieta

A Wy jakie kolory ubrań wybieracie jesienią? I która stylizacja podoba Wam się najbardziej?

Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: https://wallpapers4u.net/wallpaper/hat-depth-of-field-fall-woman-girl-model-brunette-hd-716480