Obiektywnie dzisiaj nie będzie, ponieważ jestem wielką fanką serialu „Stranger Things” i jeszcze większą kultowych zegarków z serii Casio Vintage. Z ogromną frajdą podeszłam do tej prezentacji, ponieważ na to połączenie sił – czekałam już od dłuższego czasu!

Zaczynając jednak od początku, w dzisiejszym świecie mody coraz więcej marek łączy siły, by dawać konsumentom unikalne i wyjątkowe produkty. Nawiązanie do poprzednich dziesięcioleci wydaje się, dla tego celu, doskonałym rozwiązaniem.

Zwłaszcza jeśli właśnie te produkty świeciły ówcześnie triumfy. Niewątpliwie tak było i jest w przypadku unikalnych zegarków Casio Vintage. Charakterystyczny kształt koperty, dodatkowe przyciski i masa innych funkcji sprawiły, że zegarki z tej linii, od zawsze cieszyły się ogromną popularnością, na stałe wpisując się w styl fanów marki.

Stranger Things & Casio Vintage

„Stranger Things” to pełen tajemnic i przygód świat, którego akcja rozgrywa się w latach 80. Niejeden fan tej serii cieszy się widząc przemycane smaczki od samego Stevena Spielberga, który połączył siły z twórcami serialu. Nutka tajemniczości, która z sezonu na sezon przechodzi w nieco bardziej mroczny kierunek – sprawia, że miliony ludzi z zapartym tchem śledzą losy ‘Jedenastki’ i jej przyjaciół.

Twórcy „Stranger Things” umiejętnie przenieśli nas w lata 80. Serwując nam niesamowitą ścieżkę dźwiękową – nie spojlerując przypomnę tylko o Kate Bush, która otrzymuje ogromne tantiemy, jako twórca. Ale pokazują nam również doskonałą scenografię i kostiumy.

Wracamy do czasów walkmanów, charakterystycznych strojów i zegarków! O właśnie, mówiąc o zegarkach i powracając do sedna naszego artykułu – na nadgarstkach bohaterów pojawiają się modele Casio Vintage.

Casio Vintage i „Stranger Things” zaserwowali nam cudowne połączenie nostalgii, modnych akcesoriów i fanowskiej pasji.

Ikony lat 80.

Nowa limitacja to zegarek z serii A120, o referencji A120WEST -1AER. Charakterystyczna prostokątna koperta posiada wyświetlacz LED, na którym znajdziemy wskazanie godziny. Po naciśnięciu podświetlenia, pojawia się czerwone światło i odwrócone logo „Stranger Things’, które pokazuje nam, że jesteśmy już ‘pod drugiej stronie’.

Oczywiście kolorystyka zegarka nawiązuje również do serialu oraz dodatkowo pojawia się postać przerażającego Demogorgona i charakterystyczne korzenie, które zobaczymy również na pasku wykonanym ze sztucznego tworzywa.

Na deklu modelu A120 pojawia się logo serialu, tak dla pewności, że mamy do czynienia z tą fantastyczną kolaboracją.

Zegarek napędzany jest mechanizmem kwarcowym oraz posiada funkcje, które znamy już z poprzednich serii, tj. jak budzik lub przypomnienie. W pakiecie otrzymujemy rozbudowany kalendarz Auto – Calendar oraz stoper.

Kolejną ciekawostką jest również materiał, z którego wykonano kopertę. To odporna żywica, która dodatkowo posiada chromowany bezel dając efekt metalowych akcentów.

Nowa limitacja otwiera całą kolekcję z serii A120, w której znajdziemy różne warianty kolorystyczne, nie związane już bezpośrednio z serialem.

Dlaczego mam już ten model w swojej kolekcji?

Nowy model Casio Vintage razem z “Stranger Things” to połączenie dwóch światów – kultury retro i popkultury, która umiejętnie przenosi nas do świata lat 80.

Ta kombinacja wysokiej jakości, funkcjonalności i wyjątkowego designu sprawia, że ten zegarek jest idealnym dodatkiem dla fanów oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie unikalny i wyrazisty styl.

Niech czas na naszych nadgarstkach będzie nie tylko praktyczny, ale również pełen nostalgii.
Do zobaczenia ‘po drugiej stronie’.

Kasia Wójcik

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Casio Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Zegarki Casio Vintage