Sielankowe widoki, złociste łany zboża, ukwiecone łąki, brzozowy las i bezkresny błękit nieba to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. W tym sentymentalnym nastroju utrzymana jest najnowsza kampania na lato, promującą współpracę dwóch polskich firm – ZC Bolesławiec i Reserved.

Cała bogata tradycja ceramiczna uobecniła się w modzie damskiej i dziewczęcej, dodatkach wnętrzarskich oraz zastawie stołowej. Zobaczcie sami!

Połączenie sił i nowe spojrzenie na tradycję

Biało – niebieski wzór, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych deseni. Niewątpliwie kojarzy się z polskością i z czasem beztroskiego dzieciństwa. Co więcej, większość z nas w domu rodzinnym spotkała się z ceramiką pochodzącą z Bolesławca, dzięki czemu wzbudza ona same pozytywne emocje i wspomnienia.

Najnowsza kolekcja to połączenie nowoczesności z rodzimą tradycją. To projekt popularyzujący ceramiczną spuściznę wśród młodszego pokolenia. To także możliwość pokazania ważnego aspektu polskiej kultury na zagranicznych rynkach, gdzie obecna jest polska marka odzieżowa.

Niezwykła historia

Zespół Reserved miał możliwość podpatrzenia, jak powstaje ceramika z Bolesławca. Sposób jej wytwarzania nawiązuje do wielopokoleniowego dziedzictwa. Ceramika wypalana jest bowiem metodą tradycyjną. Natomiast ręczne malowanie sprawia, że każdy produkt wychodzący z zakładu jest wyjątkowy i niepowtarzany.

Nie tylko ubrania – oferta Reserved dla domu

Najnowsza kolekcja składa się między innymi z produktów wyposażenia wnętrz – poszewek dekoracyjnych i żakardowego koca. Elementy te pomogą nadać naszym pomieszczeniom letni, rustykalny styl.

Połączenie sił marki odzieżowej i tradycji ZC Bolesławiec nie mogło pominąć całego dziedzictwa rzemieślniczego. Dlatego swoje zasłużone miejsce ma wszelka ceramika – misy, miseczki, talerze, talerzyki, dzbanki, patery oraz kubki. Wszystkie one są okraszone tradycyjnym niebiesko-białym wzorem.

Jakość przede wszystkim

Współpraca Reserved x ZC Bolesławiec to także wysokiej jakości ubrania oraz akcesoria dla kobiet i dziewczynek. To zupełnie świeże spojrzenie na folkową modę. Aktualna linia odzieżowa to motywy takie jak: słynne pawie oczka, kobaltowe kółka, bratki, niezapominajki i jaskółki.

To harmonijne połączenie kolorów – kobaltowego, błękitnego oraz bieli, przełamanej niekiedy pomarańczowymi i czerwonymi detalami.

Ciekawym punktem kolekcji jest jedwabna apaszka wyprodukowana w zakładzie Jedwab Polski Milanówek z obłędnym kwiecistym deseniem w roli głównej!

Dlaczego warto sprawdzić?

W ofercie dostępne są sukienki różnej długości, spódnice, spodnie, szorty oraz topy. Czym się one wyróżniają?
 
• różnorodnością krojów – od swobodnych po dopasowane kroje z marszczeniami;
• wzorami w drobne kwiaty oraz printami naśladującymi bolesławiecką ceramikę;
• koronkowymi przewiewnymi haftami oraz ażurowym materiałem.
 

Kolekcja Reserved x ZC Bolesławiec trafiła do sprzedaży 7 lipca 2023 roku. Jest dostępna online oraz w wybranych salonach sprzedaży.

Odrobina historii

Tradycja ceramiki bolesławieckiej znana jest od wieków, kiedy to powstawały naczynia z naturalnych glin kamionkowych. W 1946 roku uruchomiono przedwojenną wytwórnię, dzięki czemu kontynuowano tworzenie wysokiej jakości produktów kamionkowych. Obecny kształt i nazwę zakład zyskał w 1980 roku.

Reserved jest częścią polskiej firmy LPP, która jest obecna na rynku od 30. lat. W jej skład wchodzą ponadto takie marki jak Cropp, Mohito, House i Sinsay. Spółka obecna jest na blisko 40 rynkach i posiada sieć prawie 2000 salonów.

Wcześniej marka Reserved współpracowała z Zakładem Porcelany Stołowej „Lubiana” i z Krośnieńską Hutą Szkła „Krosno”, promując linię produktów dla domu. Kooperacja z ZC Bolesławiec to kolejny wyraz wsparcia dla polskiego rzemiosła. Warto doceniać rodzime dziedzictwo!

Karolina Kamińska – Lipińska

Zdjęcia: materiały własne marki Reserved