Każdy kto choć trochę interesuje się światem mody, na pewno słyszał o amerykańskiej marce modowej Ralph Lauren. Założona w 1967 roku przez projektanta Ralpha Lauren znana jest z najwyższej jakości materiałów i ponadczasowego wzornictwa swoich produktów.

Marka stara się być czymś więcej niż tylko metką na stylowej odzieży i w pewnym sensie kreuje styl życia. Poza odzieżą damską i męską, działa również w kategoriach dom, zapachy oraz akcesoria – w tym również zegarki. Spośród dostępnych kolekcji zegarkowych, bardzo ciekawą propozycją marki jest Stirrup – kolekcja, do której dołączyły właśnie nowe propozycje dla miłośników czerni.

Ralph Lauren Stirrup Watches

Nazwa kolekcji Stirrup (z ang. strzemię) bezpośrednio nawiązuje do uwielbianego przez Ralpha Lauren jeździectwa. Projektant upodobał sobie różne sporty konne, których wpływy możemy obserwować w jego twórczości – przykładem może być chociażby słynne logo z graczem w polo.

Naturalnym więc wydaje się kolekcja czasomierzy, bezpośrednio nawiązująca do jazdy konnej. Sama jednak nazwa tej kolekcji to nie jedyny jeździecki akcent – to, co niewątpliwie przykuwa uwagę to kształt zegarków, który na myśl przywodzi nic innego, jak właśnie strzemię.

Do kolekcji Stirrup dołączyły w tym sezonie nowe czasomierze, których znakiem rozpoznawczym jest kolor czarny.

Ralph Lauren Stirrup Black Large oraz Medium

Pierwsze dwa zegarki z prezentowanych nowości to Ralph Lauren Stirrup Black Large (nr ref. 468846082001) oraz Medium (nr ref. 468846966001), które wizualnie są do siebie bardzo zbliżone, a to co je różni to ich wielkość: wersja Large ma wymiary 36,6 mm x 38,5 mm x 10,15 mm, natomiast wersja Medium ma wymiary 32,45 mm x 34,35 mm x 9,80 mm.

Chroniona wypukłym szkłem szafirowym tarcza obu czasomierzy pokryta jest czarnym polerowanym lakierem, który stanowi tło dla białych cyfr rzymskich. Czarne oksydowane wskazówki wypełnione są masą Super – LumiNova. Centralna wskazówka sekundnika jest w kolorze białym – całe to zestawienie nadaje tej kompozycji eleganckiego charakteru.

Na godzinie 3:00 umieszczono koronkę sygnowaną literami RL (Ralph Lauren) w tym samym kolorze co koperta.

Ciekawym rozwiązaniem jest sposób mocowania paska do koperty – w dolnej części koperty mamy standardowe, teleskopowe mocowanie natomiast w górnej części koperty znajduje się “ucho” przez które przewlekany jest pasek mocujący zapinany na ćwiek. Główna część paska przechodzi pod kopertą.

Całość tej kompozycji ma niejako nadawać paskowi wygląd jeździeckiego siodła. Sam pasek wykonany jest z czarnej skóry cielęcej z czarnymi przeszyciami.

Zegarki RL Stirrup Large oraz Medium zostały wyposażone w ten sam mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Serce zegarka stanowi mechanizm oznakowany RL300-1 łożyskowany na 25 kamieniach z 40-godzinną rezerwą chodu.

Wahnik został ręcznie zdobiony pasami genewskimi podkreślającymi fakt, że mamy do czynienia z luksusową marką. Zegarki te choć odbiegają od klasycznej stylistyki, to w zestawieniu ze sportowym garniturem stworzą nietuzinkową stylizację.

Ralph Lauren Stirrup Black Small i Small Link oraz Petite i Petite Link

Kolejne nowości wśród zegarków Stirrup to damskie propozycje Small (nr ref. 469851114001) oraz Petite (nr ref. 469851112001). Te dwa czasomierze również różnią się między sobą jedynie rozmiarem. Wymiary Small to: 27,70 mm x 29,30 mm x 7,00 mm natomiast Petite jest jeszcze mniejszy: 23,50 mm x 24,90 mm x 6,70 mm.

W przeciwieństwie do męskich nowości, czarne PVD w damskich zegarkach jest polerowane, co sprawia, że mają one biżuteryjny charakter.

Tarcze w tych wersjach również są pokryte czarnym lakierem z białymi rzymskimi cyframi. Czarne oksydowane wskazówki wypełnione są białą masą fluorescencyjną Super – LumiNova.

Zarówno Small jak i Petite dostępne są w dwóch wersjach: na czarnym skórzanym pasku typu “siodło” oraz na bransolecie. Wersje czasomierzy z bransoletami nazwano: Small Link (nr ref. 469851115001) oraz Petite Link (nr ref. 469851113001).

Bransoleta w zegarkach Link wykonana została ze stali szlachetnej pokrytej czarnym PVD i ma formę spłaszczonego łańcucha. Taka budowa powoduje, że bransoleta bardzo dobrze układa się na nadgarstku i jednocześnie stanowi doskonałą ozdobę.

Ponadto łańcuch tego typu może kojarzyć się z tymi często stosowanymi w damskich torebkach jako paski, dzięki czemu zegarki te będą świetnym uzupełnieniem stylizacji z taką torebką.

Zegarki Ralph Lauren Stirrup Small oraz Petite zostały wyposażone w precyzyjny mechanizm kwarcowy o numerze 976.001. Bateria zasilająca te czasomierze charakteryzuje się żywotnością do 74 miesięcy.

Cztery wyżej opisane damskie propozycje dają duże możliwości stylistyczne. Zegarki na skórzanych paskach idealnie sprawdzą się w casualowych zestawach np. z jeansami i skórzaną kurtką. Natomiast wersje na bransolecie wspaniale sprawdzą się w bardziej eleganckich stylizacjach.

Niezależnie od wybranego stylu, zegarki te zdecydowanie należą do takich, które przyciągają spojrzenia.

Najnowsze propozycje z kolekcji Stirrup to niewątpliwie oryginalne zegarki, które inspirowane są pasją Ralpha Lauren – jeździectwem.

Oto co sam Ralph Lauren mówił o swoich zegarkowych projektach:

Wspólnym mianownikiem wszystkich moich projektów i pasji jest to samo: ponadczasowa elegancja, jakość i kunszt wykonania. Dążę do tworzenia zegarków, które odzwierciedlają styl życia i autentyczność. Jak wszystko inne, co projektuję, chcę, aby miały charakter ponadczasowego stylu i luksusu.

Ceny prezentowanych czasomierzy zaczynają się od 2220 Euro (ok. 10 460 zł). Każda kolekcja jest dystrybuowana przez wybrane butiki Ralph Lauren oraz najlepszych, niezależnych sprzedawców zegarków i biżuterii na całym świecie.

Mateusz Pycia