Mimo, że 91. ceremonia rozdania Oscarów, przeszła już do historii, nadal pobrzmiewają jej echa. Szwajcarskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją zegarków International Watch Company (IWC) i amerykański aktor, reżyser i producent filmowy – Bradley Cooper z dumą ogłosili współpracę we wspólnym projekcie charytatywnym na rzecz dzieci.

IWC Schaffhausen i Bradley Cooper z dumą ogłosili wyjątkowy projekt charytatywny. Podczas ceremonii wręczenia Oscarów aktor i ambasador marki IWC – Bradley Cooper miał na nadgarstku zegarek IWC Big Pilot z wyjątkowym grawerem.

Zegarek wkrótce zostanie sprzedany na aukcji przez dom aukcyjny Sotheby’s, a IWC przekaże pełny dochód Fundacji Dzieci i Młodzieży Antoine’a de Saint – Exupéry’ego. Dzięki uzyskanym funduszom, fundacja będzie mogła wpierać stowarzyszenie Arrimage, organizację charytatywną, która skupia się na edukacji dzieci słabo- i niedowidzących, jak czytać rysunki za pomocą zmysłu dotyku.

Bradley Cooper – aktor i ambasador marki IWC

Bradley Cooper został ambasadorem marki IWC w 2018 roku. Wtedy to, szwajcarski producent luksusowych zegarków opracował międzynarodową kampanię reklamową ze znanym aktorem. Cooper współtworzył, wyreżyserował, wyprodukował i zagrał w filmie „Narodziny gwiazdy”. Film ten otrzymał aż 8 nominacji do Oscara.

Zegarek IWC ze specjalnym grawerem

Zegarki typu pilot to jedne z najbardziej kultowych czasomierzy marki IWC. Historia tych zegarków nawiązuje do początków lotnictwa, kiedy to piloci potrzebowali niezawodnych przyrządów do prowadzenia podniebnej nawigacji w kokpicie.

Bradley Cooper, podczas ceremonii rozdania Oscarów w miniony poniedziałek 24 lutego br. w Dolby Theatre w Hoollywood, miał na nadgarstku wyjątkowy zegarek.

Był nim zegarek IWC Big Pilot (nr ref IW500923).

Dane techniczne zegarka IWC SCHAFFHAUSEN Big Pilot (nr ref IW500923):

Zegarek męski
Kolekcja: Pilot’s Watches
Mechanizm: naciąg automatyczny
Kaliber: 51111
Rezerwa chodu: 168 godzin (7 dni)
Funkcje:wskazanie czasu, datownik, sekundnik
Wymiary koperty: 46 mm
Pasek: pasek wykonany ze skóry w kolorze czarnym
Wodoszczelność: 60 m

Czasomierz jest naprawdę wyjątkowy, ponieważ na deklu posiada wygrawerowany cytat z „Małego księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego: “It is only with the heart * that one can see rightly“. W polskim tłumaczeniu oznacza to, że: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne”.

Obecnie zegarek jest wystawiony na aukcji przez dom aukcyjny Sotheby’s.

Jeśli jesteście zainteresowani, link do licytacji dostępny jest TUTAJ. Pełny dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Młodzieży Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, które wesprze stowarzyszenie Arrimage w Nicei we Francji. Stowarzyszenie Arrimage zostało założone przez dr Calude Garrandesa, niewidomego francuskiego artystę i nauczyciela. Jeden z jego kluczowych projektów koncentruje się na edukacji dzieci z zaburzeniami wzroku, jak czytać rysunki za pomocą zmysłu dotyku. Aby to zrobić, wykorzystuje książeczkę z wytłoczonymi ilustracjami – a jest nim właśnie „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Dzięki narzędziom dydaktycznym, niewidome dzieci mają też okazję nauczyć się rysować. To szlachetny cel, popieramy inicjatywę!

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł opracowano na podstawie oficjalnej informacji prasowej marki IWC Schaffhausen