W Polsce z każdym rokiem przybywa nie tylko miejsc, gdzie można kupić zegarek, ale także stale wzrasta liczba marek zegarków dostępnych w oficjalnej dystrybucji. Rozważając zakup nowego zegarka możemy nabyć go online lub w sklepie stacjonarnym. Jako redakcja profesjonalnego portalu odradzamy zakup „w ciemno”, czyli bez uprzedniego obejrzenia danego modelu na żywo. Zawsze, jeśli jest to możliwe, polecamy przeprowadzenie przed zakupem testu nadgarstkowego zegarka, czyli „przymierzenia się” do niego.

Najłatwiej uczynić to wybierając się do profesjonalnego sklepu.

Na „zegarkowej mapie” Polski prezentującej miejsca, w których można nabyć zegarek, pojawił się nowy, warty uwagi punkt. Jest nim salon i zarazem showroom oraz serwis zegarkowy CHRONO we Wrocławiu. Miejsce w pełni dedykowane zegarkom oraz osobom, które się nimi interesują.

Właścicielom salonu chodziło o stworzenie czegoś więcej, niż „standardowy” sklep z zegarkami. Showroom CHRONO to miejsce wszechstronne, w którym odwiedzający mogą w przyjaznej atmosferze, bez pośpiechu, zapoznać się z ofertą zegarków różnych marek, dowiedzieć się więcej o każdym z modeli i przymierzyć je.

W przestronnym showroomie uwagę przyciąga duży, drewniany i dobrze oświetlony stół, przy którym można usiąść by z przyjemnością, bez pośpiechu, oddać się oglądaniu zegarków. To jeden z kluczowym elementów wyróżniających wrocławski salon zegarkowy na tle innych.

Do tego dochodzi wspomniana już przyjacielska atmosfera oraz profesjonalna obsługa, które w zamyśle twórców mają stanowić drugi, bardzo istotny czynnik wyróżniający showroom.

Na co jeszcze możemy liczyć odwiedzając CHRONO?

Na bardzo zróżnicowaną i szeroką ofertę dostępnych tam zegarków.

Salon CHRONO to przestrzeń, w której każdy zainteresowany światem zegarmistrzostwa oraz zegarkami ma się czuć dobrze i swobodnie. To odczucie ma dotyczyć tak osób, które są zainteresowane wyrobami w cenie kilkuset złotych, jak również modelami za 400 000 złotych.

Zatem znajdzie tu „coś” dla siebie tak osoba wkraczająca dopiero w świat zegarków, jak i bardziej doświadczeni, wymagający „zegarkomaniacy”. W showroomie zobaczyć i przymierzyć można zegarki firm Fossil, DKNY czy Michael Kors, jak również marek typowo zegarmistrzowskich: Alpina, Atlantic, Balticus, Candino, Casio, Certina, Festina, Frederique Constant, G-SHOCK, Glycine, Oris, Seiko czy Vratislavia Conceptum. Showroom w zakresie oferty zegarkowej wyróżnia także możliwość obejrzenia na żywo i dostępność zegarków luksusowej marki Perrelet, a także egzemplarzy zegarków tak zwanych „butikowych”.

Hasłem przewodnim CHRONO jest slogan: „pełny wymiar czasu”.

Pod szyldem CHRONO znajduje się bowiem nie tylko opisywany tutaj salon, ale także wspomniany profesjonalny serwis zegarmistrzowski.

Sklep i serwis mieszczą się w najwyższym wrocławskim budynku – Sky Tower, serwis piętro wyżej niż sklep. Pełny wymiar czasu ma sugerować, że łącząc showroom i salon oraz serwis otrzymujemy w jednym miejscu kompleksową „ofertę” dla miłośników zegarków.

Zatem we Wrocławiu można pod jednym dachem, w miłej atmosferze dokonać wyboru i zakupu zegarka, a w przyszłości w razie potrzeby, także jego serwisu. Co istotne, jest to serwis profesjonalny – pracują w nim wykwalifikowani zegarmistrzowie, którzy do swojej dyspozycji mają nie tylko specjalnie przygotowaną w tym celu pracownię na wysokim, wręcz światowym poziomie, ale również niezbędne, specjalistyczne urządzenia.

W serwisie CHRONO prowadzona jest obsługa zarówno zegarków mechanicznych jak i kwarcowych. W przypadku tych drugich, jeśli zegarek został zakupiony w salonie piętro niżej (lub w innym sklepie CHRONO), wówczas jego właściciel otrzymuje gwarancję dożywotniej, corocznej, bezpłatnej wymiany baterii. Mała rzecz, a cieszy.

W ofercie CHRONO znajdują się również akcesoria zegarkowe, w tym paski do zegarków, a także rotomaty. Posiadanie rotomatu powinien rozważyć każdy, kto ma więcej niż dwa zegarki z automatycznym naciągiem, jeśli chce należycie dbać o stan techniczny ich mechanizmów.

Zakup zegarka – niezależnie od jego ceny, i niezależnie czy jest to pierwszy czy też sto pierwszy egzemplarz – to zawsze ważne wydarzenie, to dużo pozytywnych emocji. Przynajmniej tak właśnie powinno być. Atmosfera, obsługa, wystrój oraz to, co możemy zobaczyć i doświadczyć odwiedzając showroom CHRONO we Wrocławiu w pełni sprzyjają celebrowaniu wyboru i zakupu zegarka.

Bez pośpiechu. Profesjonalnie, ale na luzie.

W końcu, to pełny wymiar czasu.

 

Redakcja Zegarki i Moda

*artykuł przygotowany we współpracy z firmą Chrono