Jedna z najbardziej rozpoznawalnych sportowych marek – Nike oraz niezwykły projektant mody – Jacquemus, znany z organizacji wybiegów w polu pszenicy, a także ze stworzenia niezwykle popularnych mini torebek – łączą siły! Nie na zawsze, a jedynie na chwilę, po to, by stworzyć limitowaną kolekcję ubrań i dodatków. Jesteście ciekawi czym nas zaskoczy?

Jacquemus – królestwo mini torebek

Simon Porte Jacquemus to francuski projektant mody i zarazem założyciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych – Jacquemus. Kolekcje tej marki zawsze pełne są finezji i kobiecości. Sam Simon Jacquemus twierdzi, że jest wielbicielem niebieskiego, białego, pasków, słońca, owoców, lat 80., a w jego sercu zawsze jest Marsylia. Świat pokochał mini torebeczki tej marki; niemalże każda influencerka marzy właśnie o Jacquemus 'Le Chiquito’ shoulder bag.

Nike – od sportu do elegancji

Marki Nike chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ale dla pewności zróbmy to!

Historia Nike rozpoczyna się w 1964 roku. Początkowo marka zajmowała się dystrybucją obuwia jedynie z Japonii. Obecnie Nike uznawany jest za jeden z najbardziej znanych sportowych marek na całym świecie – markę tę wybierają zarówno sportowcy, jak i znane gwiazdy. Mimo, że utożsamiana jest z odzieżą sportową, to ubrania tego brandu wykorzystywane są do tworzenia eleganckich stylizacji.

Nike słynie nie tylko z tworzenia ciekawych i praktycznych ubrań, ale także z zaskakujących kampanii reklamowych, które niejednokrotnie zostały nagrodzone, na przykład na festiwalu reklamy w Cannes.

Jacquemus x Nike – czego się możemy spodziewać w najnowszej kolekcji? 

Marka Nike i Jacquemus postanowili połączyć siły i wspólnie stworzyli kolekcję, której najważniejszym elementem jest połączenie dwóch stylów, przy jednoczesnym zachowaniu charakteru każdego z brandów.

Kolekcja Jacquemus i Nike to dzieło sportowe pełne elegancji. Kolekcja Nike x Jacquemus składa się łącznie z 15 elementów. Styl kolekcji łączy w sobie kobiecość ze sportową wygodą. Połączenia kolorystyczne – ziemiste, neutralne odcienie brązu i beżu oddają wielowymiarowości zarówno projektantów, jak i znanych w dzisiejszych czasach sportowców.

Na co zwrócić uwagę w kolekcji Jacquemus x Nike?

Inspiracją do stworzenia kolekcji były lata 90. XX wieku. 

W kolekcji Jacquemus x Nike znajdziemy zarówno obuwie (a dokładniej sneakersy Humara), sukienki, spódniczki, a nawet kolarki.

Na jakie projekty warto zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na obuwie, a także na sukienki – produkty te łączą kobiecy szyk z delikatnym rysem inspirowanym kortem tenisowym. Ubrania z tej kolekcji wyróżnia unikalny charakter. Miłośnicy detali w szczególności powinni pochylić się nad elementami, takimi jak zapięcia (np. przy czapce Le bob), które kształtem przypominają charakterystyczny emblemat marki Nike.

Produkty z tej limitowanej kolekcji można zakupić na oficjalnej stronie marki Jacquemus. Ceny produktów zaczynają się od blisko 200 zł.

Julia Jarosz