Huawei to marka, która od lat cieszy się uznaniem na rynku. Nie tylko w obszarze zegarków, ale globalnie całej elektroniki. Dlatego z niecierpliwością czekaliśmy na tę nowość.  Smart zegarki Huawei Watch 4 światową premierę miały w połowie maja, a teraz wkraczają do Polski. Już 19. czerwca wystartowała sprzedaż nowych modeli w naszym kraju. Jakie usprawnienia mają najnowsze smartwatche od chińskiego producenta?

 

Bogactwo funkcji w 4 generacji Huawei Watch

 

Dwa nowe modele Huawei: Huawei Watch 4 i Huawei Watch 4 Pro mają kilka ważnych usprawnień w porównaniu do poprzednich generacji. Przede wszystkim zwiększyły się ekrany, zmniejszyły ramki, pojawiły się nowe funkcje zdrowotne, widżety, tarcze i aplikacje. Nowe propozycje od Huawei zapewniają także dłuższy czas pracy.

 

Oba zegarki z serii Watch 4 stworzone są z wytrzymałych materiałów, sprawiających, że są nie tylko eleganckie, ale także wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Innowacyjne smart zegarki mają futurystyczną estetykę, mają wspólne cechy, ale różnią się nieco wyglądem.

 

 

Nowe modele Huawei ponadto idealnie spełniają rolę prywatnego zdrowotnego asystenta- pozwalają na sprawdzenie aż 7 parametrów w zaledwie 1 minutę. Dzięki możliwości pracy w dwóch trybach Huawei Watch 4 Pro i Huawei Watch 4 oferują długą pracę na jednym ładowaniu- odpowiednio 4,5 dnia i 3 dni użytkowania w trybie standardowym oraz 21 dni i 14 dni w odmienionym trybie oszczędnym.

 

Ponad 100 rodzajów treningów sportowych pomagają zadbać o formę fizyczną. Z kolei funkcja eSIM umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń oraz wysyłanie SMSów bezpośrednio ze smartwatcha. Będzie to szczególnie przydatna funkcja w momencie, kiedy nie mamy przy sobie telefonu.

 

Nowy wygląd- lepsza jakość

 

Podstawowy model w wersji Active ma czarną kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej 316L, czarny pasek fluorolastomerowy i zaokrąglony wyświetlacz 3D z matrycą AMOLED LTPO o średnicy 1,5 cala (466×466).

 

Korpus Huawei Watch 4 mimo solidnej konstrukcji jest wyjątkowo lekki. Obudowa ma niespełna 11 mm grubości i waży zaledwie 48 g. Czarny fluorolamestrowy pasek jest delikatny dla skóry i łatwy w utrzymaniu czystości. Płynnie łączy się z czarnym korpusem zegarka, nadając mu sportowy i minimalistyczny wygląd.

 

 

Z kolei Huawei Watch 4 Pro wykonany jest z tytanu klasy lotniczej. Do wyboru jest tytanowa bransoleta (model Elite) lub brązowy, skórzany pasek (model Classic). Jego ekran, również AMOLED LTPO 1,5 cala, chroniony jest sferycznym szkłem z szafiru. Dzięki zastosowaniu tytanu TC4, zegarek jest bardziej odporny na korozję, trzykrotnie bardziej wytrzymały i dwukrotnie twardszy.

 

Model wyposażony jest w obrotową koronkę z dotykowym sprzężeniem zwrotnym, który ułatwia użytkowanie nawet mokrymi lub spoconymi dłońmi.

 

 

Oba zegarki oferują tryb AoD z odświeżaniem 1 Hz. Dzięki poziomowi szczelności IP68 oba modele z tej serii są odporne na każde warunki, a klasa wodoszczelności 5ATM pozwala nurkować z nimi na głębokość do 30 m.

 

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

 

Debiutujące zegarki od Huawei 4 generacji mają wszystko to co poprzednie, ale też sporo nowości. Seria Huawei Watch 4 pozwala na monitorowanie tętna, snu, stresu, saturacji krwi, a także pomiar sprawności płuc, EKG czy temperatury skóry. Wykrywa też sztywność tętnic. 7 parametrów zdrowotnych w zaledwie 60 sekund.

 

Oba smartwatche posiadają też absolutną nowość- kontrolę układu oddechowego. W celu wykonania tego testu zegarek zarejestruje dźwięk kaszlu oraz kilka innych wskaźników i na tej podstawie sprawdzi, czy układ oddechowy użytkownika nie wykazuje oznak chorobowych.

 

 

Funkcja „Zdrowie na oku” pozwala skutecznie wprowadzać zdrowe nawyki i rozwijać zdrowszy styl życia. Z kolei Health Trend pokaże średnio- i długoterminowe zmiany różnych wskaźników. Raport z wynikami może okazać się profilaktyką dla wielu chorób.

 

Smartwatche Huawei Watch 4 oferują ponad 100 trybów sportowych. W tym pływanie, górska wspinaczka, golf, czy nurkowanie do 30 m.

 

 

Smartwatch zamiast smartfonu

 

Seria Huawei 4 kusi również eSIM (LTE i 3G), WiFI, NFC oraz łącznością Bluetooth 5.2. Posiada również dwuzakresowy moduł satelitarny GPS+Glonass+Galileo+BeiDou+QZSS. Z tego modułu można skorzystać nie tylko w trakcie treningów, ale także podczas nawigacji pieszej i rowerowej w Mapach Petal.

 

Gdy zegarek wykryje, że użytkownik upadł, wyświetli odpowiednie powiadomienie Emergency SOS, które wystarczy dotknąć, by smartwatch skontaktował się z wcześniej skonfigurowanym numerem alarmowym.

 

Spory i wyraźny ekran

 

W obu modelach serii Huawei Watch 4 zastosowano wyraźny 1,5- calowy ekran LTPO AMOLED o rozdzielczości 466×466 pikseli i zagęszczeniu 310 PPI.

 

 

Sporych zmian doczekał się także interfejs. Producent przygotował interaktywne tarcze i nowe widżety. Rozbudowany został ekran Assistant-TODAY. Na dole tarczy wyświetlany jest „szybki pasek”, który pozwala na bezpośredni dostęp do najczęściej używanych aplikacji.

 

Zegarek może być stale podświetlony (AOD), zapewniając łatwy i szybki dostęp do kluczowych informacja. Udoskonalone szkło ochronne oraz węższe ramki dookoła wyświetlacza powodują, że stosunek obudowy Huawei Watch 4 Pro i Huawei Watch 4 wynosi odpowiednio aż 71,72% i 74%. Uzyskana w ten sposób większa powierzchnia wyświetlania sprawia, że obsługa smartwatcha jest nieziemsko prosta i wygodna.

 

Kosmicznie wydajna bateria

 

Jedną z cech, którą wyróżnia nowa seria jest dłuższy czas pracy. Huawei Watch 4 ma mniejszy akumulator. W standardowym trybie przepracuje 3 dni, ale już tryb ultra oszczędny pozwoli na zwiększenie tego czasu do 8 lub nawet 14 dni.

 

 

Dzięki możliwości pracy w dwóch trybach Huawei Watch 4 Pro i Huawei Watch 4, oferują odpowiednio 4,5 dnia o 3 dni pracy baterii w typowych scenariuszach użytkowania przy pełnej funkcjonalności. W trybie standardowym zegarki obsługują wszystkie funkcje, natomiast w trybie oszczędnym, będzie mieć niezbędne i najczęściej wykorzystywane funkcje.

 

W razie potrzeby wydajne, bezprzewodowe ładowanie SuperCharge umożliwi korzystanie z zegarka przez cały dzień po 15 minutach na ładowarce.

 

 

Huawei Watch 4 Pro i Huawei Watch 4 – cena i dostępność

 

Od 19 czerwca do 9 lipca smartwatche Huawei z serii Watch 4 dostępne są w specjalnej ofercie premierowej, w ramach której nabywca otrzyma słuchawki Huawei FreeBuds 5i o wartości 399 zł w prezencie luz za 1 zł.

 

Zegarki można nabyć w oficjalnym sklepie huawei.pl, u Partnerów Biznesowych firmy- operatorów sieci Play, Orange, Plus oraz Tmobile, jak również w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, X kom, Komputronik, Neonet oraz na Amazon i Allegro.

 

Sugerowana cena detaliczna:

 

• HUAWEI WATCH 4 Pro Elite (tytanowa bransoleta): 2799 zł

• HUAWEI WATCH 4 Pro Classic (skórzany brązowy pasek): 2399 zł

• HUAWEI WATCH 4 Pro Blue Edition (kompozytowy niebieski pasek): 2399 zł

• HUAWEI WATCH 4 Active (fluoroelastomerowy pasek): 1899 zł

 

Agnieszka Zawadzka