Marka Calvin Klein – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie – przez ponad 20 lat związana była umową licencyjną ze Swatch Group. W 2019 r. podjęto decyzję o nieprzedłużeniu współpracy, dlatego Calvin Klein szukał nowego partnera biznesowego. I znalazł. W taki oto sposób w 2020 r. marka Calvin Klein podpisała nową, 5-letnią umowę licencyjną z Movado Group, a ich oficjalna współpraca rozpoczęła się w styczniu 2022 r. Efektem współpracy jest pierwsza, najnowsza kolekcja zegarków przeznaczona na sezon SS2022.

Dyrektor generalny Movado Efraim Grinberg powiedział w komunikacie prasowym, że firma jest “podekscytowana” współpracą z Calvinem Kleinem. Marka Calvin Klein ma ogromną globalną świadomość, ze znaczącą obecnością w Internecie i zasięgiem, który obejmuje cały świat.

Pierwsza wspólna kolekcja marki Calvin Klein i grupy Movado

Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek naszą pierwszą kolekcję Calvin Klein na całym świecie. To zaszczyt pracować i tworzyć piękne akcesoria dla jednej z najbardziej udanych i kultowych globalnych marek lifestylowych – powiedziała Allison Robbins, President License Brands Movado Group.

Pierwsza wspólna kolekcja marki Calvin Klein i grupy Movado reprezentuje to, co obie marki mają najlepszego do zaoferowania. W jej ramach znajdziemy zegarki przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Dwa nowe przykładowe modele z tej linii wyglądają w sposób następujący:

Calvin Klein Iconic Mesh (25200033) dla kobiet

Najnowszy damski zegarek Calvin Klein Iconic Mesh o numerze referencyjnym 25200033 charakteryzuje się minimalizmem charakterystycznym dla Movado. Mamy tutaj kolorystyczne połączenie różowego złota z dominacją koloru srebrnego. Koperta ma średnicę 35 mm optymalną dla większości damskich nadgarstków. Zegarek zaprojektowano na stalowej bransolecie typu mesh.

Calvin Klein Gauge (25200064) dla mężczyzn

Najnowszy zegarek męski Calvin Klein Gauge o referencji 25200064 również zaprojektowany został w minimalistycznym stylu oraz w tej samej gamie kolorystycznej, chociaż mamy zdecydowanie więcej elementów w kolorze różowego złota. Dodatkowo w tym modelu mamy dodatkowe funkcje jak: wskazanie dnia miesiąca, dnia tygodnia oraz czas 24-godzinny.

Najnowsza kolekcja zegarków Calvin Klein powstała we współpracy z grupą Movado dostępna jest w sklepach Calvin Klein, w sklepie internetowym oraz w oficjalnej dystrybucji marki.

Mateusz Pycia