Marka Bulova powstała w 1875 roku. W okresie gdy Ameryka wkraczała w swój złoty wiek przemysłu i rozwoju, Joseph Bulova otworzył swój sklep jubilerski w Nowym Jorku. Pierwsza linia zegarków damskich Bulova została wprowadzona na rynek w roku 1924.

Obecnie Bulova kieruje się tymi samymi zasadami kunsztu, innowacji i technologii, które towarzyszyły marce ponad 140 lat temu. Podobnie jak sam Joseph Bulova, marka ustala własne standardy i tworzy własne zasady – przełamuje granice, by zapewnić wyjątkową jakość. W 2016 r. marka Bulova całkiem dosłownie zmieniła oblicze branży zegarkowej poprzez wprowadzenie na rynek kolekcji Curv – pierwszych na świecie czasomierzy z zakrzywionym mechanizmem.

Kolekcja Curv obejmuje 13 modeli męskich oraz 3 modele damskie. Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat modeli męskich tutaj.

Niniejsza publikacja jest poświęcona modelom damskim.

Modele Curv mają zakrzywioną kopertę, tarczę oraz mechanizm. Wnętrze zegarka wypełnia mechanizm kwarcowy o częstotliwości wibracji 262 kHz, który gwarantuje precyzyjną dokładność. Zakrzywiony mechanizm High Performance Quartz Curv Chronograph jest czymś absolutnie wyjątkowym, co podkreśla fakt, że został przez markę prawnie zastrzeżony.

Do wyboru mamy trzy wersje kolorystyczne: biało – złoty (98R237), czarno – złoty (98R239) oraz czarny (98R240).

Damskie modele Curv zdobi 26 diamentów, z których 22 ułożone są na kopercie w miejscu mocowania paska, natomiast 4 większe umieszczone są na tarczy. Koperta zegarków Bulova Curv wykonana jest ze stali, średnica mierzy 40,5 mm a grubość koperty to 10,1 mm. Tarczę zdobią wspomniane diamenty, eleganckie indeksy oraz logo i nazwa marki Bulova. Ponadto, zegarek ma trzy wskazówki w kolorze złotym (żółtym złotym oraz różowym złotym w zależności od modelu), a jedna ze wskazówek umieszczona jest na sekundowej subtarczy. Tarcza wykonana jest w taki sposób, że sprawia wrażenie wielowymiarowej. Efekt ten został osiągnięty poprzez wprowadzenie różnych wzorów, które pięknie się ze sobą komponują. Całości dopełnia zakrzywione szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Paski w kolorach białym i czarnym wykonane są z syntetycznego kauczuku (materiał EPDM) i są wyposażone w zapięcie w postaci klamry.

 

 

Damskie modele Bulova Curv, niezależnie od wersji kolorystycznej robią fenomenalne wrażenie. Stosunkowo duży rozmiar zegarków oraz ich zakrzywiona koperta sprawiają, że są to czasomierze uniwersalne, które doskonale sprawdzą się zarówno jako element codziennej stylizacji, jak również jako uzupełnienie kreacji na specjalną okazję. Krzywizna modeli Curv w unikatowy sposób układa się na nadgarstku i gwarantuje wysoki komfort noszenia.

Cena damskiej Bulovy Curv to około 2500 zł

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia oraz informacje na temat modeli pochodzą ze strony: https://intl.bulova.com/