Prezentujemy jedną z najnowszych kolekcji w rodzinie Seiko z linii Presage Sharp Edged. Wzrok przyciąga wyrazista forma, ostry profil, dynamiczna architektura całości. Gwałtownie kończące się linie, różne opcje wykończenia, satyna przechodząca w połysk, pionowe szczotkowanie – dzieje się!

Asanoha jest tak właściwa kulturze i tradycji Japonii jak kwitnące wiśnie.

Ten misterny geometryczny wzór znajduje się niemal na każdej rzeczy, którą można powiązać z egzotycznym krajem. Począwszy od pomniejszych jak na przykład miseczki do ryżu aż do konstrukcji budowlanych.

Dlaczego jest tak ważna? Głównie ze względu na bogatą tradycję i rodowód.

Pierwsze wzmianki o tym motywie pochodzą już z okresu Heian, najdłuższego czasu względnego spokoju wewnętrznego Japonii. Wówczas był używany w świętych rytuałach. Wywodzi się ze świata flory, a dokładnie odzwierciedla budowę liścia konopi, popularnej wówczas jako materiał na tkaniny. Włókna tworzące misterny splot symbolizują w kulturze tego kraju szybki silny wzrost oraz zdrowie.

Asanoha jest obecna również w branży fashion, choć zdecydowanie bardziej popularna w świecie Orientu. Jedną z najciekawszych marek odzieżowych, używających wzoru we wszelkich odmianach jest Asanoha-Ya. W jej ofercie znajdują się zwiewne sukienki, szerokie spodnie, lejące się tuniki i bluzki. Nadal jednak jej popularność nie wykracza poza świat Orientu.

Czy w takim razie musimy obejść się smakiem?

Na szczęście z odsieczą przychodzi japoński potentat w wielu dziedzinach – doskonale znane wszystkim Seiko. Co prawda nie możemy (zapewne póki co) liczyć na uzupełnienie garderoby ale na szykowny dodatek już tak!

Seiko Presage Sharp Edged – prezentacja nowej kolekcji

Seiko Presage Sharp Edged to zdaje się najciekawsza propozycja ze świata zegarków w ostatnim czasie.

Seria zadebiutowała latem 2020 roku i mimo trudnej sytuacji gospodarczej wydaje się, że odniosła naprawdę spory sukces. A w każdym razie została dostrzeżona i szeroko opisana w mediach branżowych.

Główne skrzypce gra tutaj nie inaczej jak opisana wyżej Asanoha, majestatycznie zdobiąca tarczę.

Bogata faktura i zawiłość ostro zakończonego geometrycznego wzoru tworzą subtelną gradację kolorów, gdy bawią się światłem pod różnymi kątami. Warto zaznaczyć, że jest on wytłoczony, co pogłębia zmysłowość tekstury.

Tarcze w czterech tradycyjnych, japońskich kolorach

Kolorystyka oparta jest na czterech, czerpiących z tradycji Japonii, barwach.

Aitetsu, czyli indygo żelazo, Shironeri, niebielona jedwabiście biała, Tokiwa, kolor wiecznie zielonych drzew i Susutake, brązowy wędzony bambus. Indeksy mają dwa różne wykończenia: piaskowane z przodu i polerowane po bokach.

Nazwę marki umieszczono klasycznie, w centrum cyferblatu.

Skąd wzięło się określenie „Sharped Edged”?

Skąd określenie „sharped edged”?

Wystarczy jeden rzut oka by mieć pewność. Wzrok przyciąga wyrazista forma, ostry profil, dynamiczna architektura całości. Gwałtownie kończące się linie, różne opcje wykończenia, satyna przechodząca w połysk, pionowe szczotkowanie – nie ma miejsca na krągłości.

Wymiary są dość unisex – średnica koperty to 39,3 mm, a wysokość zaledwie 11,1 mm, czyli zgrabnie i kompaktowo. Cały zegarek pokrywa super twarda powłoka, chroniąca przed zarysowaniami i zapewniająca długotrwały blask.

Sharp Edged Series można nosić, w zależności od referencji, na klasycznej trójogniowej bransolecie, bądź skórzanym pasku cordovan. Klasycznie, wszechstronnie i zjawiskowo, jak to Seiko.

W środku pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem i imponującą, 70-godzinną rezerwą chodu.

Cena i dostępność

Zegarki są dostępne od września 2020 r. w butikach Seiko i u wybranych partnerów handlowych na całym świecie.

Cena zegarków Seiko Sharp Edged Series to 4 560 złotych.

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Seiko znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SEIKO.

Marzena Kondera – Giergiel