Workation to połączenie słów „work” (praca) i „vacation” (wakacje), to najnowszy trend, który zyskuje coraz większą popularność szczególnie wśród młodych ludzi pracujących zdalnie. Idea ta brzmi bardzo kusząco, dlaczego?

Przede wszystkim pozwala połączyć pracę zawodową z podróżowaniem i odpoczynkiem. Tu pojawia się pytanie – gdzie wybrać się na praco-wakacje w Polsce i to w pobliżu natury? Koniecznie poznaj nasze propozycje!

Czy workation to nowy sposób na work-life-balans?

Najnowszy trend prawdopodobnie wyznaczy nową definicję balansu między pracą a życiem prywatnym. Elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej sprawiają, że coraz więcej osób pragnie wyjeżdżać nie wykorzystując swojego urlopu. Czas do południa można poświęcić na pracę, choćby w klimatycznej kafejce tuż przy plaży czy na tarasie podziwiając naturę, a popołudnie wykorzystać na zwiedzanie, odpoczynek czy poznawanie lokalnej kultury.

Propozycje na urlop lub workation w Polsce (blisko natury!)

Miejsce na workation niekiedy może być zaskakujące, kuszące, ciekawe, inne niż tradycyjna hotele czy mieszkania. W końcu to miejsce ma służyć nie tylko do odpoczynku, ale także do efektywnej pracy.

A może by tak zdecydować się na domek na drzewie? Kto z nas w dzieciństwie o nim nie marzył? Nie jest za późno, na realizację tych marzeń!

Domek na drzewie – w Starej Kuźni

Źródło by Aloha Camp

A co, gdyby tak usnąć kilka metrów nad ziemią? W otoczeniu zieleni, koron drzew… ach! Szczególnie teraz, gdy zbliża się jesień, szum lasu może przypominać koncert niczym z filharmonii.

W ofercie Starej Kuźni można znaleźć aż 4 propozycje domków na drzewie – każda z nich z nieco innym klimatem i dopasowana do innej liczby osób.

Domek na drzewie przy Pałacu Warlity

Źródło by Aloha Camp

Jeśli preferujesz bardziej nowoczesny klimat – ta propozycja może być dla Ciebie idealna. Ten domek wyposażony jest między innymi w Wi-Fi, więc w przypadku pracy zdalnej nie ma konieczności zamartwiania się o dobre połączenie internetowe.

Klimat jednak tkwi w designie tego miejsca, gdzie natura przeplata się z nowoczesnością. Wyjątkowości dodaje także sypialnia, która znajduje się na antresoli a piękne otoczenie, pełne zieleni oraz pobliskie jezioro – sprawiają, że pobyt tutaj może przerodzić się w prawdziwą miłość do życia poza miastem.

Domek na skraju lasu

Źródło by Aloha Camp

Pewnie nieraz marzyłeś, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Tym razem jednak nie musisz rzucać wszystkiego, wręcz przeciwnie możesz wszystko ze sobą zabrać i nie musisz jechać w Bieszczady, wystarczy okolica rynku w Kazimierzu.

Domek ten usytuowany jest na skraju lasu, wśród koron drzew. Klimat tego miejsca jest iście magiczny, pełen naturalności i bliskości z naturą – nie brakuje tutaj drewna i prawdziwego leśnego zapachu.

Weź głęboki ODDECH!

Źródło by Aloha Camp

W domku na drzewie Oddech – tuż za oknem odbywa się całodobowy program przyrodniczy. A o poranku można zażyczyć sobie pyszne śniadanie z możliwością dostawy pod drzwi. Co więcej, w pobliżu są także restauracja i SPA – w zasadzie nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Skusisz się więc na wyjątkowy wypad poza miasto, gdzie będziesz miał możliwość połączenia pracy z totalnym resetem i głębokim relaksem?

Julia Jarosz