Współczesne smartfony to bardzo delikatne urządzenia. Wystarczy upadek z niewielkiej wysokości lub chwila nieuwagi i niektóre części naszego telefonu mogą nadawać się do wymiany. Na rynku elektronicznym znajdziemy wiele rozwiązań zabezpieczających nas przed przykrymi konsekwencjami wypadku. Które z nich są warte swoich pieniędzy, a jakie lepiej omijać szerokim łukiem? Sprawdź!

Etui na telefon to jedno z najważniejszych akcesoriów, które warto wybrać zaraz po zakupie telefonu. W sklepach z elektroniką znaleźć można szeroki wybór akcesoriów, które różnią się ceną, standardem i jakością wykonania.

Mimo, że smartfony wykonane są z coraz mocniejszych materiałów, np. z metalu, to każde spotkanie z kluczami lub innymi twardymi przedmiotami, może prowadzić do zarysowania smartfona, co automatycznie zmniejsza jego wartość. Dzięki etui, nasz telefon dłużej zachowa elegancki i schludny wygląd.

Źródło: https://evevo.pl/glowna/10862-oryginalne-etui-msvii-samsung-s7.html

Jakie etui na telefon?

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego etui powinna być analiza naszych potrzeb. Osoby, dla których smartfon jest narzędziem pracy z pewnością nie wybiorą etui w kształcie często niewygodnej i niepraktycznej zamykanej kieszonki. Pracownicy fizyczni narażeni na urazy mechaniczne powinni zainteresować się raczej futerałami i kaburami. Wsuwki i kieszonki sprawdzą się u kobiet z wiecznie przeładowaną torebką. Osoby ceniące stylistykę i ciekawy design powinni wybrać futerał. Obudowa z silikonu, głównie z racji niskiej ceny i bogatej różnorodności wzorów i kolorów, jest dostępna niemal dla każdego.

Silikon

Możliwość wyboru dowolnego wzoru, koloru i motywu, bardzo niska cena oraz relatywnie wysoki poziom zabezpieczenia powodują, że etui wykonane z silikonu cieszy się niebywałą popularnością. Jest to najchętniej wybierany typ pokrowca, można go kupić w wielu sklepach. Niestety, to rozwiązanie ma jedną zasadniczą wadę – niską wytrzymałość. Może ulec uszkodzeniu nawet przy niewielki upadku. Silikon w dodatku dość szybko się utlenia i twardnieje, tracąc przy tym właściwości estetyczne i ochronne.

Redakcja portalu “Zegarki i Moda” specjalnie dla Was wybrała te z wizerunkiem czasomierzy i kół zębatych. Ciekawe, prawda?

Źródła zdjęć: https://pl.pinterest.com, https://monochrome-watches.com, https://www.ebay.com

Futerał

Charakterystyczną cechą futerałów jest klapka zasłaniająca ekran. Nie sprawdzi się to u osób, które bardzo często używają telefonu jako narzędzia pracy. Ale już osoby ceniące stylistykę, niebanalny design z pewnością będą miały trudny wybór. To bardzo elegancki rodzaj pokrowca, który jest trwały i pasuje do wielu sytuacji. Tył telefonu chroni specjalna podkładka, najczęściej z tworzywa sztucznego. Wadą takiego rozwiązania jest dość mała odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz konieczność dopasowania rozmiaru posiadanego smartfona do obudowy.

Wsuwki i kieszonki

Pokrowce typu wsuwki i kieszonki chronią smartfona przed delikatnym zarysowaniem bądź uszkodzeniem. Ten rodzaj zabezpieczenia gorzej chroni przed upadkiem. Największą wadą jest utrudniony dostęp do ekranu. Aby skorzystać z telefonu, najpierw należy go wyciągnąć z etui. Estetyczny wygląd, często ozdobiony rysunkami, zdjęciami z pewnością przypadnie do gustu wielu kobietom.

Niekiedy spotyka się ręcznie wykonane wsuwki i kieszonki wykonane z filcu, który jest miękki w dotyku, ale mniej wytrzymały od skóry. Nie zmienia to faktu, że to z pewnością nietuzinkowy gadżet.

Źródło: https://www.filcocuda.pl/

Kabury

Etui na telefon typu kabura charakteryzuje się solidnym wykonaniem z grubej skóry, magnetycznym zapięciem oraz wysoką dbałością o detale. Najczęściej posiadają uchwyt do mocowania przy spodniach. Niektóre modele wyposażone są w otwory udostępniające najpotrzebniejsze przyciski telefonu. Jest to najbardziej kosztowny typ pokrowca, ale warto rozważyć inwestycję w maksymalne bezpieczeństwo naszego telefonu.

Dodatkowy atut? Kabura zapewnia wygodę, komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania oraz łatwe wkładanie i wyjmowanie urządzenia z futerału.

Źródło: https://mikeshouts.com/age-phonster-x-smartphone-holster/

Źródło: https://mikeshouts.com/age-phonster-x-smartphone-holster/

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony:

źródło: https://www.pcworld.com/article/3263906/android/samsung-galaxy-s9-cases.html